Pogledaj jedan post
Old 22.06.2006., 21:04   #16
Quote:
violent_femmes9 kaže:
gace su vazne, ne podcjenjuj dimenzije problema!

vako, ja sam se davno udavala pa se ne sjecam svega, ali za vjencanje u opcini u principu je najbolje da nazoves maticni ured i priupitas za detalje. stvar je jednostavna, koliko se sjecam. za pocetak, trebaju vam osobni dokumenti i imena i adrese kumova. dodjete tamo da se prijavite i na dogovor, ugovorite datum (treba proci barem 35 dana od datuma prijave, cini mi se), izdiktirate striceku podatke, dogovorite se oko prezimena, i dobijete uplatnicu, cini mi se da treba platiti nesto oko 400 kn. mozes birati i "izlazak na teren", to kosta nesto malo vise.

za crkvu ti ne znam, ja sam isla preko veze. ali, ako se vjencavas u crkvi u hrvatskoj, onda ti ovaj dio s opcinom ne treba, nego ides zupniku crkve u kojoj ce biti vjencanje. treba vam oboma krsni list (ako ste oboje katolici i zelite sklopiti takav brak) iz kojeg je vidljivo da nitko nije vezan ranijim sakramentom zenidbe. najbolje ako oboje imate i pricest i sv. potvrdu, ali nije uvjet. tu imate i ono oko zarucnickog tecaja itd. takodjer se nesto placa... i mislim da moze biti problema ako ste za crkvu u kojoj se vjencavate odabrali onu u koju ne spadate ni krstenjem, ni po mjestu stanovanja. ali sve se moze dogovoriti

Nažalost moram demantirati drugi dio tvoje porukice tj. odgovora oko vjenčanja u crkvi...itekako se mora matičaru za prijavu vjenčanja, ugl košta oko 200 kn. također se dolazi 30-ak dana prije, a tamo se daje izjava o izboru prezimena i još neki detalji, treba mu donijeti domovnicu, rodni list i adrese i imena kumova. Nakon male procedure dobije se zelena potvrda koja se tek nosi svečeniku, ali i tu postoji nastavak...ukoliko jedno od vas dvoje nije iz župe u kojoj se vjenčavate (ili oboje to niste) morate mu donijeti potvrdu o slobodnom stanju iz svoje župe, potvrde o svim sakramentima te potvrdu o završenoj predbračnoj pripremi (tečaju)...i sve to u roku od mjesec dana prije datuma...
mišica is offline  
Odgovori s citatom