Pogledaj jedan post
Old 21.03.2017., 15:06   #3
Apropo CML-a i micro bitova... Nisu oni losi, fora stvar za zainteresirati klince za neko pocetno programiranje kod kojeg ne treba toliko poznavati neku grozomorno dosadnu sintaksu, vec samo razmisljati na pravi nacin itd. Ako je osoba koja to vodi jos kreativna, raspolozena za neko "out of the box" razmisljanje, mogu se od toga sloziti jako jako interesante stvari - recimo gledam bas u grupi na fejsu da je jedna profesorica ukombinirala skolu rolanja sa micro bitovima. Fora. I sigurno klincima zaniljivije od nekog suhoparnog rjesavanja zadataka gdje su predavaci "mrtva puhala".

Ono sto se meni kod micro bitova ne dopada je to da ne postoji (jos) nikakvo sucelje za manje klince koji jos ne znaju dobro pisati/citati i sto nisu (bar ne za te male) toliko atraktivni. Malo dosadnjikavo izgledaju, onako bas pravo geek-ovski. Za tu mladju generaciju (u koju spada i moj) su puno zgodniji Dash i Dot roboti od Wonder Workshop-a, samo sto su oni puuuuuuno skuplji da bi se uopce itijedna skola upustala u nabavku tih setova. Njega se moze "programirati" vec od uzrasta 4 godine na dalje, ne mora se znat ni pisati ni citati za to, a aplikacije za tablet pomocu kojih se programira rastu zajedno s korisnikom i kako dijete raste, raste i "sucelje" i sve se vise kompliciranih stvari moze izvesti (ukljucujuci u konacnici i to da se moze u Javi programirati). Mi cemo "za po doma" sigurno uzeti Dasha, samo jos malo mozgam kako to tempirati (kad junioru bozic i rodjendan padaju istovremeno i nis ne mozes rasporedit tijekom godine kako spada...).
Lei is online now  
Odgovori s citatom