Pogledaj jedan post
Old 21.06.2017., 11:44   #97
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
vidim da ništa nije u sridu. ako sam dobro shvatila smatraš da je inteligentno ne izlagati se većim rizicima da bismo nahranili našu "animalnu" prirodu. sorry, pišeš kao stroj pa te slabo pratim.
Ako, kako kažeš, pišeš; slabo pratiš; vjerojatnost nije baš na strani shvaćanja.
Never-D-less....

"Animalnost", kojeg god oblika i intenziteta bila, u slučaju da je od strane intelekta ugnjetavana, obezvrjeđivana, omalovažavana, postavljena i održavana (simultano, bespoštedno korištena) kao nakaznost ili trauma.... prije ili kasnije, "na kraju", "pojede intelekt". Bez ikakvog pokazatelja gag refleksa izazvanog oralnom konzumacijom nečega misaono (kako li drugačije?) gadljivog.. proguta ga cijelog. Moguće čak i na krajnje, nezamislivo jednostavan način, gdje, njoj moguće ne baš svojstveno.. samo nestane, ispari. Intelektualnom metodom apsolutne ne-borbenosti, pacifizma.. intelektu ostavi samo (njega) njegova, samo prazna; sada samo, i ne baš uvjerljiva sjećanja. Zapisiće koji bi kao jedini trag konstantnog "sukoba", trebali značiti, konačnu pobjedu, 3jumf, apsolutnu prevlast, zen....

Nakon toliko intelektualnog jamranja, kukanja i zanovijetanja.. animalna impulzivnost, hirovitost.. nekim čudom, razumno ga pusti da se ostatak vremena, igra rotacijske igre samopotvrde, sam sa sobom. Da u miru i tišini, shvati, sumira kako je, oduvijek bio.. ništa, nego obični mali pisar. Pisar čija krajnje precizna zapažanja, ispisana duboko, uzduž ipopreko super-stilski (rumpelštilski).. na kraju dana ili iza kraja dana.. prilikom zamjene stanja "svijesti", aktera/zanimanja.. ništa manje važan smetlar, "reciklira" u spalionici. Krajnje je zanimljiv taj intelekt sa svojih xyz uloga, zanimanja, dinamike suradnje, zajedničkog cilja i načina postizanja istog/istih.

Netko može godinama, desetlječima, u mirnom čekanju smrti.. uz "televizor" (upravo zanimljiva emisija o "sljedbenicama" serijskih ubojica) štrikati i osjećati se (više-manje.. zavisno "od dana") dobro u entropiji. Netko ne može isto niti zamisliti kao opciju. Po neprekidnom, dan, noć, java, san.. "osjetu" silovite silovanosti istom (kruta (33cm strap-on) monogamija) i nemogućnosti ikakvog smjera ili razine odmaka.. radije bira štrik (štrikanje b), britvu, kemiju, metak.... Ili, ako je sretan za opciju; po samoodrživosti, "pukne" i pređe granicu "do no harm", generalno uvriježenog dobrog ukusa, te se po "nemam što više, zaista.. za izgubiti"; odluči zapitati kako stvari stoje, ako se na xyz način, promjeni poredak "neupitnosti" ("C.Manson superstar groupie".. kao opcija).

Osobni odabir (po pitanju ičega/ikada) ili bez obzira na "slobodnu volju".. možda prije, ili ne; "više razine" birokratska (FT1P) dozvola (sposobnosti, željnosti, zadovoljnosti..) za "generalno"; naputak ili pravilnik individualne usmjerenosti, razina spoticanja i padanja ili inertnosti plutanja...."?"

Nisu/mo svi ljudi isti. Niti slični. Niti (zavisno od oblika osobne osude) ljudi. Niti generalno; bez obzira na pripadnost istoj (bio-mehanika) vrsti, ikako svodljivi na jedan univerzalni, globalni, "smisleni kup", koji bi bio generalna definicija, praktični priručnik....

Zbog same postojanosti u "smislenom kupu", pitati se o "obožavateljicama serijskih ubojica".. nekome tko nije serijski ubojica ili obožavatelj/ica istih.. jednako je - ako ne i daleko besmislenije - "smisleno", kao i pitati se "o umjetnoj inteligenciji", bez ikakvog "pred/znanja" ili uopće poznavanja, uvida, koliko toliko "smislene predodžbe", logike, kernela.... Trlababalan. Bez doticaja, isto samo kao niti površno, ubijanje vlastitog "vremena", u "pokušaju razumijevanja".. ovakvog ili onakvog - ne ja, kao najbitnije - stroja. "Samo"-identifikacija preko diferencijacije.. nerazumijevanja.. koja statistički čini se, jedino što čini je gomilanje otput-a neke osude (koje generalno, nagomilana i gomilanjem sve aktivnija....), po nezbrojivom, nerazumljivom, nepojmljivom....

Banalno; "ne znam što, tko i kakav je-sam, no na okolini, različito od okoline, koja je u vlastitim mislima jednako stvarna (i razumljiva) kao i ja sam.. znam što/kada/kakav (neki "superlativ ja".. naspram..).. nisam. Summarum sam (hip(n)o-teza).. mogućnosti kognicije. Trena."

Da i? Pita se netko tko ne razumije niti način, niti poriv, niti.. išta iz hrpe nečijeg izbljuvka osobnog nerazumijevanja. Al´ dobro. Možda i "bolje" (dobro-loše, bolje-lošije.. relativno) da je to "misao vodilja".. nego neki apsolut razumijevanja i slaganja oko neupitnosti.. mmm.. planeta đž, koji dana xyz, u sati, minuta i sekundi xyz, točno; stiže na rendezvous sa Zemljom. Ili.. Ma-ne; bez ili. Samo; možda bolje.

Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
a ovo polje interesa ne drži vodu jer je sve povezano. osjećaj odsječenosti je jedan od najpraznijih i najbolnijih za bilo koje biće
Sve je povezano? Da. Moguće. Na ve moguće i nemoguće zamislive i nezamislive načine. No moguće je također da postoje neki uzročno-posljedični, da-ne, lijevo-desno.. (ne)sljedovi.. *relativni od*.. relativnog, inputa. Primjećivanje "sljedova", kretanja, ponavljanja, ciklusa istih.. kao "znanje", kao "inteligencija". 3 puta luk u 17h, bez "žgaravice". 3 puta luk u 22h, "žgaravica" uvijek prisutna. Neka "istina", moguće je skrivena u mističnom, varijabilnom obrascu. Iako.. ako čovjek ogugla (kriomice, od sebe samog skriveno, prati) na "zakonitosti".. mogao bi se (ponekad i) iznenaditi. Možda "testiranje s lukom", može poslužiti za "otkrivanje negativnih posljedica" (po pitanju bilo čega); te manipulaciji negativnostima. Dan ispunjen previše plastičnosti, sterilne prolaznosti, trivijalnosti koje ne dotiču.. a nekakvo "rezanje (nekome) glave" nije mogućnost/opcija.. znanje o žderanju luka.. u određeno vrijeme (!).. i sposobnosti tog modela po preciznom obnašanju istog.. za izazivanje ikakvog (i negativan kod nekih ("pozitivno" "ne-senzibilnih") ljudi, možda prolazi kao "može proć´") osjeta trena, dana, života, sebe......

"Osjećaj" ili možda primarnije (ili "sekundarnije"?); razumijevanje, poimanje, kognicija.... povezanosti ili utkanosti, ili utočenosti ili zarobljenosti, ili.. unutar svega, u repeticijskim ciklusima identično prazne istosti.. možda može biti (daleko) bolniji? Odoh daleko, predaleko.

Ako "nešto" (štagod), nekome (ikome), čini išta (vrijedno.. u njegovom vrijednosnom sustavu).. moguće nije xyz (zamjeni xyz nekim vidom nerazumijevanja). Ako nerazumijevanje, kao takvo, nekome tko prakticira nerazumijevanje, kao takvo, kao osnovno, čini nešto.. vrijedno, u njegovom vrijednosnom sustavu.. moguće da je, apsolutno "na mjestu". Ono : "do no harm" je fasada. Svatko (samim svojim boravkom u "egzistencijalizmu") u nekom obliku i mjeri "do harm".

Matthew 7:1!
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom