Pogledaj jedan post
Old 07.12.2017., 18:21   #33
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
čuješ dok nisi bio siguran mogao si raditi po vlastitom nahođenju pa i jesti veprovinu, medvjeđe šape i meso drugih svaštojeda i mesojeda.
sad si pitao i mi smo ti ovdje dali objašnjenja koja smo bili u mogućnosti dati.

vepar i svinja su bliski rođaci( mogu se pariti međusobono), čuo sam od nekih ljudi neprovjerenu tvrdnju da svinja nakon samo godinu dana u divlji podovlja i počne ličiti na vepra ili je u pitanju jedna generacija

u Kur'anu(negdje je doslovan negdje je neajasan i tajnovit a negdje je složen) se ne spominje vepar, niti rakija, niti medvjed, niti ganđa ali jasno je da ove stvari nisu dozvoljene u islamu.
meni nije poznato da postoji ijedan pravac ili škola u islamu koja je zauzela stav da je meso divlje svinje halal
I koza puštena u divljinu podivlja nakon nekog vrimena i ponaša se ko najplahija divlja životnja.
U nas u dalmaciji su divlje svinje jedne od genetski najčistijih. Ove po slavoniji su često mješanci divlje i pitome. Tradicionalni uzgoj svinja u slavoniji na otvorenom znači da postoji mogučnost parenja sa divljom.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom