Pogledaj jedan post
Old 26.08.2007., 15:29   #44
Quote:
alex13 kaže: Pogledaj post
Možda kasnim par godina ali sam tek prije dva mjeseca podizala izvod za sina koji je trebao kod upisa u srednju školu: dijetetu piše narodnost: -, državljanstvo: bosansko-hercegovačko?Tu nastaje vrlo zanimljiva diskusija između mene i date gospođe u Matičnom.Dijete je rođeno u Hrvatskoj, ja živim tu već 40 i kusur godina(jedina moja mana je što sam se rodila u Banja Luci)i to je razlog njegovog državljanstva.Ne možeš vjerovati.Živjela birokracija i demokracija!Sva sreća da se nisam rodila u Tunguziji.....
Ako je rođeno prije 1990., prema tvom mjestu rođenja mu je službenik upisao republičko državljanstvo. Znali su ljude čak i ne pitati gdje da se upisuje republičko državljanstvo, što istini za volju u SFRJ i nije bilo previše bitno (jedva smo na faksu našli par primjera gdje su državljani SFRJ imali razlike u pravnom statusu s obzirom na republičko državljanstvo - i to su bili iz obiteljskog zakona i sl., Slovenci su imali nešto suvremenije propise oko toga, a ti zakoni su bili republički).

Dosta ljudi je 1990. shvatilo da su u nekoj "pogrešnoj" republičkoj knjizi državljana, u republici s kojom je tek netko od njihovih roditelja imao usputne veze.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom