Pogledaj jedan post
Old 07.11.2007., 08:33   #1
što mislite o ovome

namjerno ovu temu ne otvaram na zdravlju, ili prirodnim znanostima, ili SFu, jer želim čut kokoš mišljenja o jebeno/freaky/simpa stvarčici o kojoj smo neki dan (nadasve pametno ) polemisali u firmi.
kaže ovako (s net.hr):
"........................
U krvotocima diljem svijeta uskoro bi se mogao naći robot koji pazi na stvaranje ugrušaka i uništava ih posebnim lijekom. Zvuči zastrašujuće, no mogao bi spriječiti mnoge smrti od srčanog udara.

Znanstvenici na Sveučilištu Chonnam u Koreji razvili su mikroskopskog robota koji će se koristiti kao lijek za začepljene arterije. Mali robot ima šest nogu i kreće se na isti način kao rakovica.

Robot na nožicama ima tkivo srčanog mišića i one se savijaju kako se mišić steže. Na taj način robot može putovati krvotokom, a napaja se iz šećera u krvi pacijenta. To omogućava male dimenzije uređaja.

Robot u tjednu može preći oko 50 metara, a kad detektira začepljenje, u krvotok ispusti poseban lijek koji razgradi ugrušak, sprečavajući tako srčani udar. Ovaj izum uskoro kreće u testiranje
"

moj komentar je "i tako je nastao Borg"
da li bi ste se prijavili za testiranje ja naravno bih u slučaju da kao sve druge alternative imam smrt.
kakav bi to osjećaj bio imati u krvotoku nedovoljno ispitane male robote, od čije vam preciznosti život zavisi...
naravno, ima more drugih implantata zbog kojih čovjek sada živi prosječno 70tak a ne 30tak godina, ali ovo mi je ipak (kao laiku) step ka jednom novom poglavlju.
pa kad samo pomislim šta to sve još sigurno postoji, od tih metoda i alatki, a što spada pod area 51
kako mi obični smrtnici (nefilozofi, nenaučnici) doživljavamo ovakve nadrealne stvari? prostruji li vam stomakom i pozitivno uzbuđenje i gađenje i strahopoštovanje kad pomislite da u sebi imate ovakvo što?
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom