Pogledaj jedan post
Old 29.09.2015., 10:36   #64
Quote:
gargash kaže: Pogledaj post
Po FZS u FBiH 2014.rodjeno je 3289 Hrvata,a u Hrvatskoj su za 2014.godinu bile korekcije za samo 30 rodjenih.Za prethodne godine bilo je i po 700 i 800 korekcija na nize.Tada ste vi hrvatski forumaši pravdali da je tih 700 ili 800 zapravo Hrvata iz BiH rodjeni u Hrvatskoj i za toliko ste uvećavali broj rodjenih Hrvata u BiH.A 2014 u Hrvatskoj korekcija za 30 na dole.Jel još uvek vazi ta logika?Ako je tako onda nema više od 3500 rodjenih Hrvata u BiH 2014.godine.I to bi bilo 8 promila.U BIH Hrvati imaju dobar natalitet u ZHK i Mostaru.Ali u ZHK i Mostaru zivi manje od 30% od ukupnog broja Hrvata u BiH.Hrvati u BiH nisu loši što se tiče nataliteta u svojim kantonima,kad bi gledali samo hrvatske kantone+mešoviti HNK stopa nataliteta bi bila nešto bolja u odnosu na Hrvatsku.Stopu nataliteta im kvari TK,ZDK i mešoviti SBK,naravno i područja izvan federacije BiH.
Iskreno ne vjerujem tim zavodima,FZS i slicnim glupostima,jest da su drzavni,ali puni su politike,cijeli su polizirani,istina da mozda netko svoje djete dolazi krstiti u Hercegovinu,ali npr. Hercegovci iz Dubrovnika i sire okolice to ne rade,mozda nekih 10%....a kamoli da ce netko dolaziti iz Njemacke ili tek SAD-a....nemam podatke za 2014. ali za 2013. Crkva je rekla 5000(priblizno mislim da je oko 4980) krstene djece,ja sam nadodavao oko 10%onih koji nisu katolici,bili pravoslavci,ateisti,agnostici ili kakvi vec jos postoje..vi kazete 3 200,ipak nebih rekao,nasao bi se na pola puta eventualno,zbog tih dolazaka za krstenja...
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom