Pogledaj jedan post
Old 24.11.2016., 10:19   #151
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Na sportu koji moje dijete pohađa dolazi i dijete s ADHD-om. Prvih par puta kad sam došao primjetio sam da dijete s ADHD-om gura moga, spotiče ga i slično. Prvo sam mislio da je neodgojen jer nisam bio upućen u problematiku, ali nakon razgovora s roditeljima samo počeo malo o tome čitati i vidim da nije lako se nositi s time. Problem je što je zadnji put na treningu dijete s ADHD-om iz čista mira ošamario drugo dijete. Da je mom to napravio, ne znam što bih učinio. Vjerojatno bih ga ispisao sa sporta ili tražio premještaj.

Što vi kažete, kako treba postupati u takvim situacijama?
sprijateljiti se s tim djetetom.
u razredu mog malog se nalazi jedno takvo dijete, koje zahtjeva posebnu pažnju i pomoć.
ne znam da li je dobiva, ali od ostale djece čujem samo loše priče o njemu - kako ometa nastavu, uništava školsku opremu, nasrće na druge...
sa svojim djetetom sam popričala o tome, toliko da shvati - da mu osveta i ljutnja neće baš pomoći u "borbi" s njime i da je najbolje da mu ponudi prijateljstvo i pomoć u bilo kojem obliku - zadaći, bilježnicama, bojicama. ako mogu da sjede skupa u busu kada negdje idu, zajedno se igraju na igralištu...

i stvar fercera.
nema više ispada, guranja, udaranja, trganja gumica itd.

jest da je moje dijete malo "življe" odkad se druži s njim ali mi je savjest čista i imam osjećaj da "takvima" na neki način treba pružiti ruku a ne etiketirati i izopćavati iz društva (npr. u našem razredu se svi pozivaju na roćkase i definitivno je na njegovom bilo najmanje djece).
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom