Pogledaj jedan post
Old 08.09.2007., 00:18   #11
ćao metuljček
najprije ti želim što brže uravnoteženje nalaza
I ja imam mikroprolaktinom i pijem bromergon (12,5 mg dnevno) i dosta sam ga teško podnosila taman kad se naviknem na dozu, povise mi je i opet ponovo.
Što se tiče mučnine najbolje ti se najest povrća prije nego uzmeš tabletu i tlak koliko toliko reguliati unosom vode,a začepjen nos kapima kad baš moraš. Recimo digneš se u 6 ujutro na wc popiješ tabletu i na spavanje ili navečer taman prije nego oči zatvoriš. Dok se nisam naučila tim nekim cakama visila sam po hitnoj zbog tlaka, povraćanje,... Ali me je doktor naučio ponašanju pa se već bolje nosim s tim. Razmatrali smo zamjenu bromergona dostinexom ali je doktor bio mišljenja da je bromergon bolji za mene, sigurniji, a i jeftiniji samo se treba naučit s njim. Dostinex se navodno bolje podnosi i rijeđe pije, ali ima ljudi kojima je i on neugodan tako da ti je to sve ralativno.
Bitno ti je samo da redovno uzimaš terapiju NE PRESKAKAT NI POD RAZNO jer što ti se prije prolaktin dovede u normalu to ćeš prije moći imat bebu, jer je visok prl uzrok neplodnosti. Ja sam ga dovela u normalu i sada mogu ostat trudna s tim da mi smanjuju tablete proporcionalno mjesecu trudnoće jer normalno da žena ima viši prl a samim tim i mlijeko. Tableta nije ni u kojem slučaju štetna po plod što je najbitnije.
Napravila sam mali pokus nisam pila tablete 7 dana dok sam bila na godišnjem
i prl mi je skočio 300% i menge nama taj mjesec tako da i 3 dana neuzimanja lijeka škodi.
Moj komad je od 5 mm.

Što se tiče nastanka tumora ne znaju ni oni razlog nastanka meni su konkretno rekli ako je visoki prl izazvao rast tumora tabletama će se povuć (smanjit), a ako je tumor (možda urođen pa se aktivirao, udarac,pad) doveo do neravnoteže prl-a onda će ga izvadit i gotovo.
Kod mene je uvertira u dijagnozu bila sec. amenoreja, mliječni iscjedak, debljanje, glavobolja, razdražljivost.

Sorry na dužem postu ali morala sam. Kada sam saznala dijagnozu bila sam kao Pale sam na svijetu nitko ništa ne zna o tome u okolini, a svi me sažaljivo gledaju, tako mlada... Pogotovo kada dođeš u bolnicu i budeš na odjelu di su svi jednom nogom u grobu.
Zato vam želim reći da niste same da nas ima još,to nije ništa što se ne može riješiti samo treba biti uporan i hrabar (za silna bockanja ) a i gledajte sa pozitivne strane mi imamo dokaz da imamo nešto u glavi

Zadnje uređivanje leeloo27 : 11.04.2011. at 15:19.
sofisticate is offline  
Odgovori s citatom