Pogledaj jedan post
Old 01.11.2010., 23:42   #2
Bez pregleda nije moguće reći, ali možda se radi o jednom obliku blefaritisa (upala ruba vjeđe) - blepharitis squamosa - kojeg karakterizira pojava sitnih ljuskica ili žućkastih naslaga uz korijen trepavica, a uz ovo se često nalazi i prolazno ispadanje trepavica. Nakon odstranjenja ljuskica, koža je zacrvenjena.

Ovo je često udruženo sa seboroičnim dermatitisom (seboreja) i prhuti vlasišta. Također, zbog poremećaja u lučenju žlijezda lojnica u vjeđama, mnogi se pacijenti tuže na simptome suhog oka: osjećaj "pijeska" u očima, peckanje, zamor očiju itd.

Ako se radi o ovome, tada je potrebno provoditi poseban režim higijene koji se sastoji od svakodnevnog pranja rubova vjeđa otopinom dječjeg šampona uz pomoć štapića za uho i uz masažu vjeđa. Katkada je potrebno primijeniti i druge oblike lokalne terapije (masti, kapljice), prema preporuci liječnika.

Ovo je samo nagađanje naslijepo. Zato Vam savjetujem da svakako posjetite liječnika kako bi se utvrdilo o čemu se točno radi i odredila odgovarajuća terapija.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom