Tema: Međugorje
Pogledaj jedan post
Old 15.05.2004., 08:09   #52
Dobro ti nama došla.

Quote:
Zanima me dali ste posjetili Međugorje, i kakvi su vam dojmovi tog svetišta.
Ja sam bila jednom, prije dosta godina. Masa koja me uplašila, to pamtim. Veći doživljaj sam imala na nekim drugim mjestima, možda baš zbog toga.


Quote:
Vjerujete li u Gospina ukazanja?
Vjerujem da su ti ljudi (ne kažem djeca jer posljednje što sam čitala jest da kod nekih ukazanja još traju) nešto vidjeli.
Što je to točno bilo - o tome bismo mogli razgovarat. Dakle, nikako ne mislim da je to sve izmišljeno kako bi se jedno siromašno selo izvuklo iz bijede. Iako je to vrlo, vrlo primjetna posljedica.
Isto tako, čula sam priče o - nazovimo to tako - čudima koja su ljudi doživjeli neposredno nakon povratka kući, i to iz prve ruke. Ne mislim niti da su oni sve izmislili.

No, i o tome bi se dalo razgovarati. Kao i o Gospinim porukama. I o tome zašto ljudi idu na takva svetišta. Traže li Boga ili čuda ili Boga koji će se očitovati preko čuda? Ili ih nešto tjera da prljaju Gospine haljine (to je iz opisa jednog ukazanja kojeg sam pročitala)? Što?
Pomoglo bi nam svima kad bi ljudi opisali točno i detaljno što su doživjeli. Ali, to ne možemo očekivati jer - ako govorimo o vjeri, ti su doživljaji toliko intimni i često bolni da se o njima baš i ne priča. O onom vanjskom uvijek možemo.
Konačno, to sam i ja upravo napravila.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom