Pogledaj jedan post
Old 11.04.2011., 19:49   #11
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Aha, a tu tvdnju možeš pokrijepiti... kako? Ili ti trebamo vjerovati na riječ?

Gadi mi se to svođenje čovjeka na životinju, kao da nemamo drugog izbora nego robovati svojim animalnim nagonima, bez obzira na cijenu. Ako ne svršiš istog trena kada ti to padne napamet, pretvaraš se u tempiranu bombu.. Bože, koje gluposti! A što je najgore, s time nas se truje sa svih strana. Stalno nas se uvjerava kako moramo podilaziti svim svojim nagonima, i ako ih istog trena ne zadovoljimo - teško nama i svima oko nas.

To je totalna degradacija čovjeka, stav da čovjek ne može postići slobodu, da mora biti rob svojih požuda. Takav stav čovjeku oduzima temeljno dostojanstvo i svodi ga na uspaljenog bika koji može funkcionirati samo ako mu zadovoljenje svih požuda bude na dohvat ruke - sada i odmah.
To je meni bio jedan od razloga da sam se okrenuo vjeri. Gadilo mi se na šta se sveo današnji čovjek. Gadila mi se hiperprodukcija golotinje i sexa po medijima, društvu...

Gledam, u Velikom Bratu pitaju neku gdje bi u prošlost ili budućnost otišla da ima vremenski stroj, a ona kaže da bi išla na Havaje?! Drugu pitali životinju koja završava sa n, a ona kaže klaun?! Glavno da ga znaju progutati do kraja. To su naučile. Da se razumjemo, ni muškarci nisu ništa bolji, još su gori. Mlade žene danas imaju dve teme: muškarci i izlasci radi muškaraca (i eventualno garderoba i šminka). A muškarci sex, auti i sport. Srednji vijek bio je razdoblje formalizma i licemjerstva, a sad se čovječanstvo, vratilo ne u srednji vijek, nego u prahistoriju, u divljaštvo.

Današnji zapad je u kolektivnom pobertetu! Zapamtite to! Jedan forumaš je to dobro opisao kada je analizirao Oshoa, možda najpopularnijeg indijskog gurau na zapadu:

Quote:
nitko i ništa kaže: Pogledaj post
Ošo je najispravnije razumio današnji duh Zapada, zato mu više od ostalih Učitelja s Istoka uspijeva doprijeti do Zapadnjaka.
Ranije su Istočnjaci, od Vivekanande nadalje, nekako samorazumljivo uzimali da je Zapad kršćanski. Tu grešku Ošo nije počinio, dovoljno je rano pročitao Nietzschea i shvatio da je na Zapadu Bog mrtav.
Neki drugi su pošli od znanosti kao duha Zapada, to im se činilo bliže duhu vremena... Pretpostavka je bila da je zapadnu religiju (kršćanstvo) smijenila znanost. Ali i to je besplodno - ne zanima Zapadnjake znanost nego tehnologija. Da upru u botun i bude kako oni hoće, to ih zanima, a nekakva znanost, kvantne fizike, polja ovakava i onakva.

Ošo je shvatio: današnje duhovno stanje Zapada je pubertet.

I dalje je bilo lako. Što se sviđa pubertetlijama?
''Sex je dobar!''
''Jedino zlo je tradicija/društvo/roditelji/škola/crkva!''
''Nema nikakvih pravila ni u čemu!''
''Ozbiljnost je bolest!''
''Ti si super takav kakav si! - tko pomisli drugačije je zao, naime spada u tradicija/društvo/roditelji/škola/crkva!''
''Sve je zajebancija! - tko pomisli drugačije je bolestan.''
''Tko misli, sjeban je od tradicije/društva/roditelja/škole/crkve!''
Naravno, pubertetlije (pa i prestarjele pubertetlije) oduševljene.

Ali, bez puberteta nema zrelosti.

Ripeness is all.
Bez puberteta nema zrelosti, to je točno! Pubertet je normalna faza u razvoju čovjeka, ali današnji zapadnjaci su izopaćili one osobine koje se javljaju kod djeteta u pubertetu.

U pubertetu se javlja sumnja prema autoritetima, propituju se stavovi koje imam... zašto? Da bi preuzeli na sebe odgovornost, da bi mislili svojom glavom.

Javlja se i izražena seksualnost da bi se djete socijaliziralo i okrenulo drugom spolu.

Javalja se i uživanje u hrani da bi se djete razvijalo i raslo.

Šta imamo na zapadu danas? Zloupotrebu svih ovih funkcija i fiksaciju u pubertetu.

Osamostaljivanja i sumnja prema autoritetima se kod današnjeg zapadnjaka pretvorila u sumnjičavost i buntovnost. Zato su danas toliko popularne teorije zavjere.

Čulnost (hrana, sex) se izopaćila u proždrljivost (nezdrava ishrana je prvi razlog bolesti i smrti) i tjelesnost. Zapadnjak je opterećen seksualnošću, ona mu ne služi za izražavanje ljubavi prema bračnom partneru, nego za zadovoljenje vlastitih hirova. Seksualnost mu je sama sebi cilj, a bračni partner oruđe za zadovoljenje hirova. Zato mu sex sa bračnim partnerom brzo dosadi, pa prelazi u perverziju...zato se na zapadu raspadaju brak i obitelj, jer ljudi nisu sposobni da žive za druge, nego cjeli život ostaju na razini zloupotrebe spolnih funkcija.

Praktična pubertetska inteligencija se izopaćila u pokvarenost.

To je zapad danas. Svećenici nisu sa Marsa, svećenici pedofili, kurvari i homosekusalci su produkt ovog društva, oni su dio društva, kakvo je društvo, takvi su i oni.
Toza is offline