Pogledaj jedan post
Old 03.12.2015., 14:52   #28
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Kod nas nije selo u pitanju već manji grad i nažalost ljudi zaziru od razvedenih. Većina ih zaobilazi kao da su gubavi. Da nije žalosno bilo bi smiješno.

Neke žene su mi i rekle da kada su se razvele, da najednom dojučerašnjih prijatelja nigdje.
Treba li uopće komentirati da to i nisu bili prijatelji
(meni su takvi ljudi smiješni, nemrem si pomoći, a ujedno ih i žalim, što jest- jest)

Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Ja sam razmišljala zbog čega takav primitivan stav ljudi i jedino sam mogla doći do zaključka da valjda ljudi se pribojavaju da ne počnu i njih prozivati u stilu "s kim si, takav si"
Ma to je stvar projekcije. Oni koji se pribojavaju nečega, upravo su takvi. Te rastavljene osobe nisu ama baš ništa izgubile ne družeći se s takvim licemjerima.


Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
a nekima je valjda i neprijatno da se motaju tamo gdje se nečiji brod (zajednica) raspala.
Zašto? Razumijem da se neki ne žele miješati u tuđi brak, ali nakon raspada braka ne vidim razlog da ne budu pri ruci nekome s kim su prije bili dobri. Dapače, to bi bilo kršćanski (vjerujem da je upravo u tome i poanta licemjerja, što će reći pošten svijet ).
-honey- is offline  
Odgovori s citatom