Pogledaj jedan post
Old 04.02.2017., 15:04   #44
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
ali ako sam ja angazirao tog i tog cijena je ta i ta. mozda je netko drugi jeftiniji ali ja zelim konzalting tog i tog.

isto kad ides privatno doktoru. ides ciljano kod nekog jer je dobar makar bio 10x skuplji nego neki drugi.
nije uopce cijena kriticna, jezgra problema je prevara kao takva.
najnoviji primjer iz novina u kojem se izvlaci novac iz firmi je stvar ciste, dogovorene prevare. naruci se studija i plati ogromne novce, a u studiji je kopirano par powerpoint prezentacija i mozda pokoji vic. isprva drzava mozda i nije ostecena ali ako je to tako okrenimo pilu naopako i postavimo pitanje: zasto doticne firme nisu u knjigovodstvu zabiljezile stavku "dali smo firmi xy 1xxxxxxxx0 kn, jer su nam prekrasni i drago nam je sto zive u istoj drzavi s nama"? ocito da taj iskreni motiv nije realan i podoban, pa se islo na fingiranje posla. dakle, kriminal.
po svemu sudeci u ovoj drzavi vise se nije za zafrkavati sa takvim stvarima, bar ne na amaterski nacin jer prije godinu se polovili one likove iz juzne amerike, prije par mjeseci kineze, a sad su dosli i do domacih mafioza koje bi izvlacile novce iz firmi. neki puta se izvlace novci jer je u pitanju ilegalno pranje novaca, neki puta je lazno knjigovođenje da bi se platilo manje poreza, a neki puta osobna pokvarenost direktora ili odgovornih.
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom