Pogledaj jedan post
Old 27.09.2017., 11:58   #79
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Današnji sekularizam, zapravo je jedini način kako da čovječanstvo izađe iz začaranog kruga ideološkog nasilja i ratovanja (nacionalizmi, religije itd.).
Nasilno rušenje crkava i džamija i proganjanje vjernika je nasilje i besmislica. Ne možeš ljude na silu promijeniti iznutra, ako to oni sami ne žele. Možeš ih samo privremeno indoktrinirati, a to smo vidjeli da izaziva kaos u konačnici.

Najbolja je sekularizacija.

Bi li Muhamed bio za to?
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
ne bi!
da sad ne elaboriram. mrsko mi!
Barem si iskreno odgovorio, a ne da muljaš kao što mnogi vole muljati s time.

Svaki vjerski vođa od lika Isus pa nadalje i nabliže, zafrknuo bi prezrivo s nosom na sekularizaciju, jer to je maltene "državni ateizam". Sve religije se tretira na jednak način, ako ne prijeđu neke humane granice ili pretjeraju s govorom mržnje (pa dobiju po ustima), i niti jednoj se ne daje posebno mjesto u upravljanju državom i obrazovanjem. Još smo daleko od toga (vjeronauk je posvuda po školama...), ali idemo u dobrom smjeru.

Muhamed bi svakako bio za apsolutnu teokraciju-šerijat, kao i Isus ili Mojsije. No kršćansko svećenstvo je milom i silom, odmaknuto od otvorenog uplitanja u državnu vlast. Nekako je većini ljudi (i vjernicima) svanulo da su i oni ljudska bića, sa svojim manama, pa im se ne može dati tolika ovlast jer zajebu sve na kraju s tolikom moći i odvedu sve u kaos ratovanja oko ideologije čiji opis Boga je istinit a čiji nije, bez imalo načina da se to realno ocijeni.

Vrlo nezgodno. Pitanje je hoće li se čovječanstvo izvući iz toga ili prije međusobno uništiti... oko pitanja Boga.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom