Pogledaj jedan post
Old 13.01.2010., 15:09   #7
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
1. i prvo novi golf je bolji od starog po kvaliteti,
2. novo je bolje od polovnog,
3. tsi je trenutno najbolji motor na svijetu
ako ti je novac prepreka onda uzmi 5 i opet ces ga kasnije dobro prodati manje ce izgubiti na vrijednosti, a ako nije uzmi tsi-ja i uzivaj. imas temu o tsi motorima pa pogledaj potrosnju ako te zanima.
Procitao sam valjda sve sto sam mogao o TSI-u, cak sam pricao i sa covjekom iz Zubaka koji je zaduzen za promidbu golfa. Najveca "mana" toga motora je to sto je kratko u ponudi. Sad ce netko rec, to je motor jos iz 2006. ali cinjenica je da ga ljudi nisu bas kupovali pa i nema bas nekih iskustava vezanih za isti.
Koliko sam shvatio, motor je tehnoloski jako napredan i kao takav podlozan raznim kvarovima(moje misljenje).
Sto se tice potrosnje, svatko prica drugacije... Ima ga forumasica na Leonu i kaze da joj po gradu trosi 11l (1.4 TSI 125 ks - jel' to uopce isti motor?), a probao sam vozit takav isti Leon... potrosnja mu je bila 10l. S druge strane, covjek koji ima Golfa, pise da trosi 9,6 l po gradu. Ovisi o tipu voznje, al' svejedno...

U interesu mi je kad dajem vec toliko novaca kakva-takva sigurnost u trajnost i pouzdanost motora.
Zato sam dosao na tu rabljenu peticu.

Na njuskalu stoji sestica TSI vec valjda 2mj... stara godinu dana sa 14000 za 132 000 i nitko ju jos nije kupio (znam, nema se novaca ali zato petice, dieseli, stariji s vecom km a skuplji... idu). Malo apsurdno ali...
Unstable is offline