Pogledaj jedan post
Old 15.03.2010., 22:52   #2
Quote:
Slucajnigost kaže: Pogledaj post
Radi se o Fiatu Doblo 1.3jtd 16v multijet kupljen 2007.Komp. dijagnoza je pokazal ili egr ventil ili senzor al nejdem više u servis A. jer mi je moj mehaničar nakon servisa rekao da nikad nisu ni filter promjenili i B ljut sam jer auto ima 30 000i taman mu je istekla garancija tako da... Zanima me jeli moguce zatvoriti bez posljedica egr ventil(cisto da vidim jel do njega) kao na starijim modelima jer ne bih mijenjao senzor ako auto bude isao kak treba jer simptomi u voznji ukazuju na egr ventil.
Hvala na odgovorima
Ako je senzor zraka onda ti baca u safe mode auto, a opiši malo simptome ako je egr ventil možeš ga probati očistiti, a da se i začepiti ali to ti nebi preporučil ako misliš zadržati auto.

Ako ti se začepil taj egr postoji mogučnost da si mučio motor tipa voziti se 70 u petoj mučiti auto u brdima i tak. To su slabi motori i gledaj da ti od treće na dalje nepada ispod 2000 rpm i nečeš imati brige.

Moj GP ima 110 tkm i nikad se nije zaštopal, a frend se sa istim vozi 60 u petoj i začađil je motor na nekih 60 000. to je slabi motor i nemre ići u petu ispod 80 a da ga nemučiš.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom