Pogledaj jedan post
Old 13.12.2012., 19:53   #65
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
onog trenutka kad se dogodi nasilje, pređena je granica. bračno nasilje, vršnjačko nasilje, svako nasilje. na svakoj je školi ugravirano 'ovo je mjesto nulte tolerancije na nasilje' - nigdje nisam vidio dodatak '...osim ako imate dijagnozu'.

čovjek kaže da roditelji ignoriraju problem - nema nijednog razloga zbog kojeg bi njegovo dijete svojim krvavim nosom sudjelovalo u necijoj socijalizaciji i slanju poruka.
jesam li ja igdje rekla da toleriram nasilje?
i nije baš isto bračno nasilje i vršnjačko nasilje.

ja sam samo reagirala na famozno micanje problematičnog učenika iz razreda.
ako ga se makne, opet će u drugom razredu biti problem i vjerojatno će i tamo neko dijete nastradati.
isto tako, micanje u drugi razred učenika koji je dobio udarac u nos nije nikakva garancija da tamo neće naletjeti na drugo dijete s ADHDom, poremećajem ponašanja ili na bullyng od strane djece bez dijagnoze.
a i da ne kažem da u ovakvoj situaciji ne bi bilo nimalo pedagoški seliti u drugi razred učenika žrtvu.
problem treba rješavati, a jedini način za to je da dijete krene u tretman i da dobije asistenta u nastavi.
treba slati dopise na sve moguće adrese i prisiliti institucije i roditelje tog djeteta da se pokrenu.
slažem se da ne bi bilo previše za očekivati da institucije same obave posao, ali pošto je kod nas situacija da to često i nije realno, onda jedino preostaje da roditelj djeteta žrtve to poduzme s ciljem da zaštiti svoje dijete i pomogne bolesnom djetetu.
tisi is offline  
Odgovori s citatom