Pogledaj jedan post
Old 22.04.2017., 19:56   #769
Da, kalcit hoće biti crvenkast osobito u područjima gdje ima crvenice. I to čak predivno zonalno.
Laminozno sitnozrno bi ti bilo kad se sloj po sloj nekog materijala, vrlo sitnozrnog, taloži i onda dobiješ ove pruge.
Ali po ovome što sam vidio kad sam pogledao na monitoru (ono prvo sam gledao na mobu), br. 7. bi vjerojatno bio vertikalno laminirani mikrokristalasti kvarc.
Ono pod br. 8 stvarno sliči oniksu, osim što prema onome kako izgleda, lamele nisu posljedica promjene kemijskog sastava već vulgaris taloženja jednog po jednog sloja (kao sige) pa prema tome to ne bi bio oniks. No u gornjem dijelu, iznad paralelnih pruga, kao da imaš dio u kojem imaš koncentrične linije materijala u boji. Ako je riječ o kvarcnom materijalu onda imaš ahat.
Ono na Clypeasteru moguće nisu spužve, ali ono gore je svakako mrežasta nakupina bryozoa (mahovnjaka). Ali zato na ježu br. 5 imaš na gornjem dijelu fotografije zalijepljenu foraminiferu na ježincu. Koliko sam čitao mislim da se radi o rodu Cibicides, a to su rekli i u Demetrovoj kad sam im odnio par komada svojedobno.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom