Pogledaj jedan post
Old 28.10.2003., 07:57   #1
Red face Tumačenje snova i vjera

Vozdra raja,

Ja znam da oficijelno i Islam, i Katolicanstvo, a i Pravolsavlje brane gatanje u karte, u solje, u dlan, itd. te bilo kakve druge carolije i proricanja sudbine, a da i ne govorimo o crnoj magiji.

Nego mene zanima kakav je stav vase vjere (ma koja to bila) u pogledu tumacenja snova.

Evo konkretan primjer. Sinoc sam imao zaista cudan san kojeg se jos velikim cudom i sjecam.

Naime, osjecao sam da je bilo jos ljudi u sobi. Sjedio sam na sofi. Pored mene se izlezavala slatka macka, lijepe sjajne dlake i velikih plavih ociju. Po ledjima je bila siva (plavicasto siva), a po trbuhu bijela. Obicana lijepa macka. Ali, nije bila bas obicna.

Naime, ja nisam neki ljubitelj macaka, nije da ih mrzim, ali vise volim pse. Ali, ova macka mi je bila draga. I kako sam ja nju mazio i tepao joj, sta god bi janjoj rekao, vjerovali ili ne, macka je ponavljala. Bila je kao papagaj. Usta nije pomicala, ali je iz trbuha govorila sve isto sto bi i ja njoj rekao. Znate kako se mackama tepa:

"Ma, macica moja slatka, cura moja lijepa, ko je meni tebe diro, itd."

Znate kako se u Bosni mackama tepa. Ali, ja to nikad nisam u zivotu radio. I ja tako u snu govorim, a macka ponavlja. I ja osjecam da ju sve vise volim kako ona prica.

Kao dijete imao sam samo papagaja koji je tako pricao.

Ali zasto macka?

Ima li ko odgovor i na ovo moje pitanje, pored generalnog o vjerama i tumacenju snova.

Fala na odgovorima,

Selam, pozdrav i mir

Damir :-)

P.S. Samo me nemojte zafrkavati
Damir is offline  
Odgovori s citatom