Tema: Prijevara
Pogledaj jedan post
Old 17.08.2010., 00:52   #87
Problem prilikom kupovine preko interneta

Pozdrav svima

Prije 2 tjedna uzeo sam grafičku karticu preko njuškala...dečko je rekao da je 100% ispravna, bila je upakirana u original ambalažu, sve sam dobio uz nju...uz sve to kaže da ju je samo isprobao i da radi bez ikakvih problema, ali ako ne bude nešto s njom uredu da mu se javim...sve smo dogovarali preko e-maila jer je tako naveo u svom oglasu, nikakav broj nije ostavio...na dan kad sam ju uzimao nazvao me sa kućnog broja (ja sam mu ostavio u mailu svoj broj da mi se javi pošto je on iz nekog razloga izbjegavao dati meni svoj broj mobitela), ja otišo po karticu, ali probao ju nisam jer je rekao ako nešto ne bude u redu da mu se slobodno javim...dođem kući, spojim kad ono ne radi, blokira...pošaljem ja njemu mail da nije ispravna, on počne kao njemu je radila, on je nju samo probao, kupio je novu, nema šanse da ne radi...isprobao sam ju na par računala i svuda uvioje ista stvar...javim ja njemu da želim svoj novac nazad jer mi je prodao neispravnu karticu i gospodin se ne javlja...prošlo je tako 2 tjedan, ja mu se svaki drugi dan javljo, ali od njega ni riječi...u međuvremenu stari sazno za problem i frka...pošto smo udaljeni jedno od drugog 20 km, reko stari da će ga pronaći gdje god da je i riješit to...tako sam njemu i napisao u mailu, odjednom danas se javio...kao riješit ćemo, nudi mi neku drugu karticu ni približen vrijednosti kao ovu što sam uzeo da mjenjamo karticu za karticu, na što ja naravno nisam pristao..ili sav iznos nazad ili tu drugu karticu i njegovu nadoplatu, neka bira...i opet se ne javlja...

pronašao sam broj fiksnog telefona u mobitelu sa kojeg me zvao, na informacijama pitam za adresu i tko tamo živi, kad ono neko drugo prezime (na dan kad smo trgovali nakon što me on nazvo s tog broja ja sam kasnije nazvo da mu potvrdim da dolazim i javio se on, našli se na dogovorenom mjestu)...e sad, problem je u tome što mi je on lijepo rekao da mu se javim ako ne bude sve u redu i da ćemo se dogovorit...a sad kad treba ispoštovat to, on se ne javlja...

razmišljam da ga prijavim na policiju jer ne radi se o malom iznosu koji sam dao za kraticu da bi mogao tako lako preći preko toga...imam broj sa kojeg me zvao, sazno sam i adresu, imam njegovo ime i prezime (ako se uopće tako zove) i sve mailove od prvog do zadnjeg koje smo razmjenili...zanimam me hoću li uz pomoć toga svega uspjet postić šta i jel mi se uopće isplati ići na policiju zbog ovakve prijevare?

Hvala
gogo208 is offline  
Odgovori s citatom