Pogledaj jedan post
Old 05.04.2017., 08:30   #31
Mortitia želiš li ti doista tog čovjeka nazad?

Čovjeka koji ti je otvoreno (i to popriličan broj puta koliko sam shvatila) rekao da te ne voli.

Pusti to što priča sa strane da je prenaglio, "možda"... To nema nikakve veze s njegovim osjećajima, već prije njegova očekivanja od "slobodnjačkog" života počinju odudarati od realnosti aktualne situacije...Shvaća da neće postati naprasno sretan samo zato što je izgubio obvezu svakodnevnog šopingiranja za obitelj.

Mislim da si u braku jako mnogo vremena provela žmureći ili gledajući kroz prste. Na žalost, zbog toga mu čak i ne zamjeram toliko(odnosno držim i tebe dobrim dijelom odgovornom) jer si ti od samog starta otprilike znala sa kakvim čovjekom imaš posla. Kad ti netko na početku veze mulja, brlja, psihički te "spušta" zbog trauma iz prošlosti ne trebaš baš biti genije da ukapiraš što te s tim cvjetkom čeka dalje...

Sve ovo što ti se događa, ako malo bolje (objektivnije) razmisliš nekako je bilo za očekivati. On je nezreli ljenčina koji bi bio oženjen samo za fasadu, imao bi djecu (samo prokreacije radi), ali bi sve to nekako dao najrađe drugome na brigu i ne imao s tim ništa...Il što manje moguće. How najs.

Strava. A ti, vidim, umjesto da otvaraš pjenušac tu racionaliziraš apsurdne stvari. Pokušavaš na sve moguće načine minimalizirati njegov direktni i otvoreni nemar i nedostatak ljubavi. To što si bila nesigurna očito je bilo utemeljeno. U takvog čovjeka i treba biti nesiguran. Ono što ne treba je čekati da netko zamahne magičnim štapićem i promijeni ga preko noći.
A još manje s njim stvarati novo, i novo dijete gurajući sve loše pod tepih koji prekriva već brdo dotadašnjih gluposti.

Zahvali se Bogu što je situaciju doveo na ovo gdje je danas. Imaš još vremena biti sretna i naći nekog tko će te doista voljeti. Ne zavaravaj se da bi po njegovom povratku išta bilo drugačije. Ako ništa, bar ti je milijun puta dokazao da je ono što izgovara i ono što doista misli i osjeća dvije totalno oprečne stvari. Ja mu na tvom mjestu više ne bih vjerovala niti kako se zove, a kamoli dovoljno da povjerujem kako će s njim stvari ikad profunkcionirati na iole normalan način.

Nek se druga bakće s tim. Ti zaslužuješ i možeš bolje.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom