Pogledaj jedan post
Old 10.09.2017., 17:34   #41
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
imas potpuno krivo...



...moras mi ovo prevesti...
Priznajem da neśto imam krivo, ali nije baś potpuno

Dobro da si pitao za prijevod a nisi napao ili osjećao se pozvan pred tablu.
S "kolegama" imao sam na misli kolege takvog naućnika a ne Vas sa foruma.
Vi i niste kolege nego istomiśljenici ili smrtni neprijatelji, ovisno gdje i u ćemu se slażemo ili ne
Of course, it's a joke

Ja ne tvrdim da svi naućnici i u svemu imaju krivo, pa i u pogledu sunca ali eto ja ne vjerujem u njihove neke proraćune, starost, toplotu jezgre itd.

Pa oni ne mogu sa sigurnośću da ocijene vanjsku toplotu sunca a gdje tek njene jezgre.
Do danas se nagadja kakva je jezgra zemlje, pa gdje će tek znati kakva je na suncu.

Naravno mogu pretpostavljati prema nekim pokazateljima i proraćunima ali oni mogu biti manje ile viśe taćni a i pogreśni.

Pa pogledajte npr bolesti ćovjeka. Medicina/nauka ne zna lijećiti gomilu ćovjećih bolesti a imaju ljude i bolesti na "tacni" za proućavanje, pa prema tome donośenja kvalitetnih zakljućaka i pronalażenja lijekova.
Ako ćovjek ne zna śta ima pred nosom, odakle će sa sigurnośću znati o nećemu śto je bezbroj km od njegovih oćiju.

Da, znam. Pretpostavke, proraćuni i kemijski procesi...

Znam da sam możda i nepotrebno okrenuo na zdravstvo ali htio sam dati time primjer u vezi "naućnika".

Mislim da je ovo dobar trenutak da se "iskljućim" iz ovog toka "rasprave", jer nije mi bila żelja da negiram sve naućnike i pod svakim kutem, pa niti da razvodnjavam temu, ali kada vidim "baratanje" godinama, temperaturama, pretpostavkama itd, biblioteka mi se otvara u glavi -tko nije razumio ovo zadnje, możda i bolje da nije.

I svaka ćast za takav post zecopas. Dakle może se, bez podje, ismi, poni i ostalog nepotrebnog a i neljudskog diskutirati

Imaś veliku glavu, pa joś poradi na "povećanju" duśe i srca pa ćeś biti "najlaf od naśa mahala"*


* -popularna izrećica-zaje.ancija od mog voljenog pok Tate.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom