Pogledaj jedan post
Old 19.05.2008., 17:35   #19
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja za to da država subvencionira gorivo ali da razjasnimo vožnje i "vožnje":
Današnji način života je jednostavno takav da se po defaultu podrazumijeva da imaš auto. Vozi se po jedna osoba jer svatko ima svoje obaveze. Netko može ići sa mnom skupa na posao ali poslije posla moram po djecu u vrtić, odvesti ih kod babe, usput stati i nešto kupiti, otići odnijeti onaj dokument u sobu br.8, pečatirati onaj drugi i vidjeti na drugom kraju grada dali imam sve za onaj treći... pa ako ima još netko takve obaveze možemo skupa
Nekad se na selu moglo živjeti bez automobila kada se rađalo, živjelo, radilo i umiralo sve u krugu od 500 metara. Danas ja stanujem ovdje, posao u drugom gradu, doktor u skroz drugom dijelu grada, vrtić tamo, škola onamo, država i njezina administracija na 100 mjesta...
ok sve je to meni jasno ljudi. ono što mi nije jasno je to kako ćete vi to promijeniti? što kada vam litra banezina otiđe na 15 kuna? što ćete onda napraviti? nafte više jeftnija neće biti. čisto sumnjam, mnoge zemlje imaju pad proizvodnje, a potražnja raste.

ja nemam tih problema koje vi imate. imam sve na jednom mjestu. niti ne idem svugdje sa autom,a imam novaca za automobil sada i imat ću kada će litra biti 15 kuna. neki ljudi su se očito rodili u automobilu. što svih 90% ljudi koji sjede ujutro sami u automobilu imaju sve te obveze kao ti? čisto sumnjam, auto je luksuz pogotovo u većim gradovima gdje javni prijevoz funkcionira savršeno.
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom