Pogledaj jedan post
Old 20.06.2008., 22:38   #97
I mi i ti i ja skupa sa mnom smo KUPCI električne energije. Ono što kupimo, moramo platiti. Obaveza Elektre je da tvoje brojilo očita jednom u 6 mjeseci; unutar tog razdoblja, akontacije su izračunate na temelju potrošnje u odgovarajućem prethodnom razdoblju.

Članak 94. Općih uvjeta, između ostalog kaže
Quote:
Tarifnom kupcu koji ne plati dospjelu novčanu obvezu u roku dospijeća, opskrbljivač može ispostaviti opomenu u pisanom obliku uz obračun prouzročenih troškova.
Tvoja je novčana obaveza iskazana putem akontacijskih uplatnica. Ako smatraš da su neadekvatne, očitaj brojilo, idi na Elektrin šalter i zatraži korekciju prema stvarnoj potrošnji.

Ako ti se ne sviđa takav način obračuna/plaćanja, možeš zatražiti ugradnju tzv. samonaplatnog brojila (narančasti tarifni model) (radi na principu sličnom Simpa ili Vip me prepaid tarifnih modela u mobilnoj telefoniji); kupiš "bon", ubaciš novčiće u brojilo i trošiš onoliko koliko vrijedi taj bon. Potroše se novčići, ostaneš u mraku. Ali barem ne dobijaš opomenu.

Nadalje, možeš s Elektrom sklopiti ugovor o samoočitanju, pri čemu si ti dužan brojilo očitavati svaki mjesec i očitanje dostaviti u Elektru, a oni su ti dužni ispostaviti račun. Naravno, podložan si i kontroli pri čemu potrošnja očitana prilikom kontrole ne smije značajnije odstupati od tvog očitanja (inače, opet dobiješ po prstima).
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom