Pogledaj jedan post
Old 02.10.2009., 12:22   #68
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
I kada ih sve odvedeš na maturalac i ta dva - tri naprave probleme, završe u bolnici, skrše nešto po hotelu, skuplja ih se po policiji, nitko, ali NITKO neće reći: "Gle kako su profesorice lijepo pazile i dobro ogranizirale maturalac za 25 učenika", nego: "Vidi kako nezainteresirane kuje koje imaju mjesece godišnjega ne paze na našu djecu na maturalcu, nego samo idu besplatno na atraktivne izlete, a djeci daju nek piju, puše, razbijaju, dopuni praznine.... Baš, mogli bi ih i ministarstvu prijaviti."
potpisujem.
od 2004. radim ko turistički pratitelj, bilo je prekrasnih grupa djece, ali bilo je i takvih zbog kojih sam prestala voditi klince uopće.
primjer od prije 3-4 godine: elitna zagrebačka gimnazija, 2. srednje, u pitanju nije bio maturalac već trodnevni izlet u inozemstvo. polazak ispred mimare, neki roditelji došli ispratiti djecu, razrednice ih zamole da pregledaju imaju li djeca alkohol (jer one ne smiju kopat djeci po stvarima, naravno), roditelji se vrijeđaju uz obavezno ''ali moj sin/kćer ne bi to nikaaad'', krećemo na put, klinci odmah, u 9 ujutro vade rakiju, opijaju se u busu, traže od šofera da im pusti njihovu kazetu s narodnjacima (čak je i šofer bio zgrožen izborom ), dolazimo na destinaciju, već prvu noć uspijevaju demolirati hotel, nastavnice ih u spavaćicama love po hodnicima i mole ih da se vrate u sobe, u neko doba dolazi direktor hotela, ljut zbog pritužbi ostalih gostiju koji ne mogu spavati, nastavnice se crvene, ispričavaju, direktor prijeti policijom ako se ne obuzdaju... ma ono, djeca su stvarno divna, nema šta

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Obzirom da imam dosta prosvjetara u obitelji, kod njih primjećujem svašta, ali bogami strah baš i ne.

I pretužno mi je što takvi ljudi rade s djecom. I dalje ne kužim zašto, ako im je tako loše, ne promijene posao.
predavala sam kraće vrijeme u školi, na zamjeni, gimnazija, 3. i 4. razredi... kad sam došla prvi dan u školu, trebala sam ići u neki razred na sat, razrednica me uhvatila za ruku i gurnula mi neki papirić sa imenima i rekla ''ovog, ovog i ovog nemoj puštati na zahod, oni se drogiraju''. da, bilo me zaista malo strah jer su u pitanju bila neka četvorica koji su na nastavi bili prisutni samo fizički, knjavali su u zadnjim klupama i nitko im ništa nije smio jer su bila djeca nekih važnih osoba

frendicu s faksa koja je predavala na drvodjeljskoj su učenici (muški razred) uredno šlatali (!!!) za vrijeme nastave pa je morala skoro svaki sat zvati direktora da bude prisutan kako bi uopće mogla održati sat. pa jel to normalno ponašanje?

i da, ja sam odradila tu zamjenu i u školu se ne bih vraćala više nikad, osim ako me baš nužda ne bi natjerala.

Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Jedno je pustiti ih da žive, a drugo pustiti da se napiju u pizdi materinoj i u takvom stanju podlete pod auto... I onda su nastavnici krivi.
kolegici koja je isto pratitelj se mali u španjolskoj bacio sa stijene, pijan, jer je mislio da leti. razrednica je posijedila od šoka i možete si misliti kako je toj ženi bilo nakon takve nesreće. naravno, ona je kriva što se mali napio i odlučio malo letjeti
__________________
...wir standen ständig auf dem Schulhof in der Ecke und wir tauschten tief enttäuschte Blicke aus
miss l on the road is offline  
Odgovori s citatom