Pogledaj jedan post
Old 16.03.2017., 20:59   #1
Relevantnost akademske titule u filozofiji

Rijetko su gosti filozofi, jel da ?

Moja pitanja vama

1) Jeste li ikada čuli za Juru Zovka i što mislite o njemu ? ( Ja nisam )
2) Jeste li gledali emisiju ? (Ja jesam )
3) Poznajete li nekog ''poznatog '' filozofa iz Hrvatske i kojeg hrv. filozofa cijenite ?

4) Preporučite nam neko hrvatsko filozofsko djelo!

==========

Evo nekih misli i ideja koje su mi ostale u sjećanju.

0) Bio mi je simpa na početku jer je u studio ušetao s poklonom za Stankovića tj hercegovačkom rakijom i duhanom "s uredno prijavljenom carinom".


1)Anja Šovagović-Despot kaže da je Zovko brutalno obrazovan.

2) Mislav Kukoč kaže da je Zovko ostrašćeni desničar.

3) Zovko je kum Barišićevom djetetu a ipak je nastupio skupa sa Đikićem protiv njega u peticiji da odstupi.

Kaže Zovko

4)
Politički sam Hegelijanac
Potpredsjednik sam Međunarodnog Hegelovog duštva ( i pomno čitam Sigmundove postove na Forumu )

5)
Estetski sam konzervativac (Crkve iz srednjeg vijeka su lijepe, današnje crkve su ružne).

6) Emocionalno sam vezan za Hdz , ali nikada nisam bio član.

7)
Abortus je nedjelo , ali bih ga dopustio iz utilitarnih razloga jer jer je alternativa (zabrana) još gora.

8)
Tito je kriminalac i zločinac rekao je Konrad Adenauer. (Njemac tisućljeća kaže Zovko).

9)
Na Širokom brijegu je 1945 izvršen kulturocid jer je ubijeno 29 doktora nauka franjevaca i uništena katolička gimnazija.

10) Jedina univerzalna religija danas je KONZUMERIZAM koja vlada i u Japanu i u Saudijskoj Arabiji i u Zagorju.I tu sam ateist.
Nema danas rasta u znanju, obrazovanju i finoći duha.
**

još malo o tome na

http://www.vecernji.hr/hrvatska/jure...-hrvat-1153957

===
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 16.03.2017. at 21:37.
parsifal is offline