Pogledaj jedan post
Old 16.09.2017., 14:55   #502
Quote:
illyri kaže: Pogledaj post
Da rezimiram: skoro godinu dana nakon sto smo kupili nekretninu na drazbi, napokon smo se uselili u kucu.

Ovrsenik je na kraju osim namjestaja i osobnih stvari, iscupao i sve ostalo: sanitariju, svjetla, sjekao kablove struje i instalacije na razini zbuke i plocica, uzeo sva sobna vrata, vanjske grilje, polomio puno toga po kuci... ali napokon smo usli.

Moj savjet onima koji ce eventualno doci u situaciju da ovrsenik moze devastirati imovinu koju ste kupili na drazbi: definitivno pazljivo procitajte upute DSVBO, ali takodjer imajte na umu da se mozete pozvati na samopomoc (ali nemojte krsiti zakon), trazite osiguranje dokaza od suda ako vam ovrsenik cini stetu, insistirajte da sud zastiti vasu kupljenu imovinu i da tocno navede sto je njegovo a sto ste vi kupili na drazbi, pokusajte da saznate od susjeda sto se desava sa vasom kupljenom imovinom dok se ovrsenik iseljava (nas su susjedi spasili i na vrijeme nam javili da ovrsenik lupa, lomi, cupa i iznosi sve i svasta).

Porez na kupljenu nekretninu je tocno 4% od iznosa koji je postignut na javnoj drazbi.
Dugovanja rezija (struje, vode, itd) su presli na ovrsenika. Mi pocinjemo placati samo ono sto mi potrosimo a ovrsenika ceka nova drazba za ta dugovanja.

Hvala DSVBO i ostalim forumasima na savjete i Sretno!
Čestitam na useljenju
Ovo i mene brine, da mi ne demoliraju stan... hoćeš li ga tužiti za to?
sp@rkie is offline  
Odgovori s citatom