Pogledaj jedan post
Old 04.10.2017., 11:52   #74
Quote:
softsicher kaže: Pogledaj post
Većina parova što vidim ili što se govori za njih, su 'ravnopravni' ili je on 'glava kuće' (posebice u ruralnim krajevima)..manjina njih je, no i dalje ih ima, gdje je ona očiti 'el jefe'..upoznao sam nekolicinu takovih i ona se tu često zderava na njega dok on pokunjeno šuti, ona jasno i glasno odlučuje tako i tako ćemo, on samo klima glavom, ona popravlja, radi sve muške poslove doma dok on leži na kauču, on za svaku sitnicu traži odobrenje nje dal smije to i to napravit i slične radnje zbog kojih će ljudi reći ona je tu 'muško'.
No primjetih i još jednu zanimljivu karakteristiku kod takvih. Ona je uvijek namrgođena, nešto ljuta, ozbiljna, čovjek bi rekao jesu li oni sretan par uopće?
Mislim očito to tako funkcionira kod nekih gdje on 'palicu' prepusti njoj, nebi bili zajedno inače, no mogu li takvi parovi biti ustinu sretni i zadovoljni jedno drugim?
Da li njoj uistinu paše imati očitu dominantnu ulogu i imati poslušnog 'psića' za muža ili je ona takva sva namrgođena jer je zapravo svjesno ili nesvjesno nesretna i svaka žena bilo da je dominantna ili ne, traži 'muškarca'?
Da li možemo reći da većina žena dominantnu ulogu voljno prepušta muškarcu?
Da li među vama ima primjera gdje ste vi kao žena dominantna a vi kao muškarac submisivna strana?
I da li se takva dominantna žena da 'ukrotiti', tj. da li dvoje dominantnih mogu opstati zajedno?
Meni su takvi odnosi u kojima je netko dominantan duboko nastrani i to ne u onom dobrom smislu. Gdje postoji neravnoteža moći, nema sreće a ljubavi još manje.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom