Pogledaj jedan post
Old 22.12.2006., 20:46   #36
Quote:
justapixel kaže:
Eh vi žene, vi volite kamenje, pogotovo swarovski kamenje.

Zanimljivo je da u dosta kultura kamen ne bi bio shvaćen kao lijep, zato što mu nedostaje element prolaznosti i privremenosti. Lijepi su pahuljica i cvijet, zato što su krhki i prolazni, samo treptaj u vremenu. A kamen, čak i vrlo lijep i sofisticiran kamen, većina ljudi shvaća samo kao sredstvo za spizdit bulju suparniku.

Nego, jel skupljanje tog kamena skup hobi. Jel ljudi više idu po šopovima i kupuju rijetke komadiće ili se veru po egzotičnim stijenama s čekičićem pederčićem da bi si otkinuli komadić i smjestili sebi u dnevnu sobu?


.
meni je lijepo-lijepo, bez obzira bilo prolazno ili (relativno) trajno, bilo korisno ili beskorisno (za covjeka), malo ili veliko, skupo ili besplatno...
a nisam spacijalno fan swarovski stakalaca, obicno je prebljestavo i ne bas decentno. ako trebam birati sparkle, dijamanti su mi drazi ali najvise volim nakit sa sto manje obradjenim kamencugama (zapravo kamencicima)
ljubav prema kamencugama moze skupo kostati. ima primjeraka koji kostaju u kilo eurima. ali ako covjeka vesele te stvari, nadje svasta lijepo i za male novce ili ako sam skuplja. npr kvacrovi (rozi, gorski) ne kostaju skupo a mogu biti jako lijepi. piriti ili ametisti se isto nadju zgodni za nevelike novce. iako ima npr ametista za skupe novce. tako, ovisi sto zelis i koliko si spreman dat. ne mora biti skupo da bi bilo veselo
ne znam kaj rade drugi ljudi, mama i ja idemo i po muzejima i po izlozbama kolekcionara i po ducanima i po plazama i gradilistima nama sve super
luca is offline  
Odgovori s citatom