Pogledaj jedan post
Old 07.02.2007., 14:29   #41
Quote:
vukovarac69 kaže: Pogledaj post
jel netko zna odgovor na ovo???

kupio sam nekretninu pocetkom prosle godine, ona rjesava moje stambeno pitanje i bio sam oslobodjen placanja poreza na promet nekretninama. medjutim sad na stranicama porezne vidim da se nista ne smije imati da bi mogao dobiti uvecani osobni odbitak tj. povrat uplacenih kamata s obzirom da je rijec o stambenom kreditu...

zahvaljujem na odgovoru
Ako je suditi po Clanku 36. Zakona o porezu na dohodak, izgleda da ne.

(16) Rezidentima se osobni odbitak iz stavka 1. i 2. ovoga članka može uvećati za kupnju ili gradnju prvog stambenog prostora (stambene kuće ili stana) na području Republike Hrvatske za potrebe njihovog trajnog stanovanja.
(17) Uvećanje osobnog odbitka iz stavka 16. ovoga članka rezident može koristiti pod uvjetima da:
1. u trenutku kupnje ili gradnje prvoga stambenog prostora rezident i njegov bračni drug nemaju u vlasništvu ili suvlasništvu stambeni prostor, neovisno o površini, u tuzemstvu i u inozemstvu,
2. do trenutka kupnje ili gradnje prvoga stambenog prostora rezident nije stekao u vlasništvo ili suvlasništvo stambeni prostor, neovisno o površini, u tuzemstvu i u inozemstvu,
3. do trenutka kupnje ili gradnje prvoga stambenog prostora, a nakon sklapanja bračne zajednice, rezident i/ili njegov bračni drug nisu stekli u vlasništvo ili suvlasništvo stambeni prostor, neovisno o površini, u tuzemstvu i u inozemstvu.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom