Pogledaj jedan post
Old 08.12.2003., 00:32   #29
Quote:
novamama kaže:
Imas li ti i argumenata ili samo znas vrijedjati???

Da se ne spustim na tvoj nivo, prepustam ostalima da sude o tvojoj intenciji.

Ubuduce ne brkaj bosanski i bosnjacki.

Nauci napamet:
Bosnjaci su narod muslimanske vjere u BiH sa svojim jezikom bosnjackim, a ne bosanskim.

Bosanci su stanovnici Bosne (Bosnjaci, Hrvati,Srbi) koji, tocnije zadnja dva, ne govore bosnjacki. Dakle, bosanski jezik ne postoji, samo bosnjacki, hrvatski, srpski. Ja mislim da se to moze lako zapamtiti.
Ma nemoj reci?

Bosnjaci su narod islamske vjeroispovijesti u BiH sa svojim jezikom bosanskim. Jos jednom BOSANSKIM.

Srbi i Hrvati iz BiH neka govore mongolski ako zele, medjutim mi cuvamo tradiciju.

Bosnjacki jezik nikad postojao nije u istoriji. Bosanski jeste i on i dalje postoji ali bosnjacki na tvoju zalost nije.

I nemoj se praviti naivan kada ti to vrlo dobro znas.

Inace da li bi to SANU volio da Bosnjaci govore bosnjackim jezikom umjesto bosanskim jezikom?

Pa naravno.

Medjutim meni je stvarno zao sto bi i Srbima i Hrvatima iz BiH vise odgovaralo da Bosnjaci ne govore bosanski jezik zbog strateskih razloga medjutim SANU nece o tome odlucivati nego povijest, a povijest kaze da se taj jezik ipak zove bosanski jezik i ne sprsko-hrvatski odnosno hrvatsko-srpski jezik i ne bosnjacki jezik nego bosanski jezik.
Alberto is offline  
Odgovori s citatom