Pogledaj jedan post
Old 22.04.2013., 08:39   #13
Ajde da ja probam...

Na Žirju nisam bila pa ne znam o tim plažama ništa (ali čula sam da je sve savršeno čisto, bistro i mirisno)

Na Zlarinu kad te brod iskrca kreni na lijevo prema jednoj velikoj vili (bio vlasnik Maglica, ali možda je prodao ). Ispred te vile je pješčana plaža, ali nema hlada. Nekad je tamo bila maltene gusta borova šuma i fora kafić, ali novi vlasnik je sve počistio, valjda da mu se bagra ne skuplja na plaži ispred kuće

Kad kreneš na desno od broda tamo su uglavnom betonirani mulići s malo hlada. Nisu privatni i nitko te neće potjerati. Veliki minus Zlarina je da hlada skoro uopće nema pa nije za one koji su osjetljivi na sunce.

Kaprije
Kad te brod iskrca kreneš na desno, skroz obiđeš uvalu i tamo ti je uređena plaža, s hladom. Betonirana jest, ali ima šljunčani dio i mislim da čak ima svlačionica. Minus su ježevi kojih ima stvarno puno u moru - već od dubine do koljena. Možda ima neki očiščeni puteljak, ali ja ga nisam primjetila.
Druga plaža (opet kad te brod iskrca kreneš ravno kroz grad) je na drugom kraju otoka, ali opet se radi o betoniranim mulićima bez hlada.
Ima još jedna divlja plaža do koje vodi putokaz, ali bila je toliko prepuna smeća od juga da se nisam tamo kupala.

Meni je favorit Prvić što se plaža tiče. Prvić Luka ima zgodnu plažu kod odmarališta, jest betonirana, ali pristup je šljunčani u moru. Plus ima gomile hlada . Prvić Šepurine ima i muliće i šljunak i hlada, veće je naselje pa ima i više kafića i pekara, ali tu stvarno jako dugo nisam bila pa nisam 100% sigurna što se sve promijenilo.

Dobar provod, nisu loši otoci za provest po jedan dan, ali mislim da bi crknula od dosade duže od toga
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom