Pogledaj jedan post
Old 14.05.2014., 22:08   #98
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Ja sam samo ovo htjela reći. Osobno iskustvo nemam, a iskustvo bliskih mi ljudi je baš ovakvo.
Na roditelju je da pogleda zadaću, a da bi je roditelj koji radi 8-16 mogao pogledati, ona se mora napisati popodne/navečer. Kad je dijete u školi do 17,30 to znači da ima vrlo malo vremena za odmor prije nego se uhvati pisanja, čitanja, ponavljanja, vježbanja...
Frupy, nisam rekla da si nastavnici sami slažu radno vrijeme. Ne znam tko im ga slaže, ali dojma sam da se taj netko nije vodio najboljim interesom najmlađih. No to nije tema - odgodit ćemo, ili nećemo, neovisno o smjenama.
Da, zeznuto je ovo sa pisanjem zadaće popodne. Zapravo bi se ta zadaća trebala raditi sljedeće jutro (jeah, a pregledao bi je...tko?).

Mi još imamo boravak u školi (čak do trećeg razreda) pa klinci bar zadaću naprave tamo. Ali iskreno, već u prva dva moraju dodatno ponavljati kod kuće, svakodnevno učiti čitati, a u trećem u dobrano učiti doma. Jer, nema baš puno one djece koja se samo s ponavljanjima u školi mogu komotno "vući" kroz razrede. Zaista su malobrojni ti koji sve nauče u školi. U trećem je i gradivo opširnije (priroda pogotovo), ako se nagomilaju novi pojmovi ima da roditelji si čupaju kosu dok klinci nadoknade zaostatke.
A da ne govorim o tome kad je klinac bolestan pa prepisati sve učeno...

Tko je slagao raspored radnog vremena nastavnika ne znam. Ali znam da u mojoj školi zaista radimo na ruku klincima. Raspored za njih (ne smjene, tu baš i nemamo neku mogućnost kombiniranja jer smo uvjetovani prostorom) se slaže po strogim pravilima da bi ih se pravilno opteretilo /rasteretilo. I nema da će u petak imat tri školska sata (likovni, glazbeni i tjelesni) a ostale dane pucat po šavovima. Ali za smjene ne odgovaramo mi, kao ni za radno vrijeme. Satnice (rasporede) radi kompjutor
nightfall is offline  
Odgovori s citatom