Pogledaj jedan post
Old 18.02.2017., 10:03   #18
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Zašto ugovor sa privatnom klinikom?
Cijena ista i za nepokretne i pokretne osobe?
Tko ne želi aktivnosti plaćao bi ih ionako?

Općenito ideja za otvoriti starački dom je dobra. Toga ovdje kronično fali. Iako platežna moć hrvatskih umirovljenika prosječno ne dostiže tvoju spomenutu cifru našlo bi se i takvih vjerujem. Premda još vlada određena skepsa svjesno se smještavati u dom. Ljudi vole biti na svome što duže mogu pa kad i ne mogu. Oni s lovom često naprave prilagodbe u svom domu i plate si 24-satnu skrb.
Za to bi vjerojatno trebalo malo vise love (24 satna strucna skrb, to su tri ili cetiri osobe s punom placom, jel), ali nije losa ideja...

Stari mi je vec zbilja star, udovac, zivi u pristojnom stanu s mojim mladjim, zaposlenim bratom, bistar je. Jedna umirovljena gospodja dodje 2-3 sata dnevno skuhati im rucak i malo pospremit, za nekih 1200 zuna mjesecno...

Nekako organiziramo da ga ili ja ili moji sinovi svakodnevno obidjemo i malo ga prosetamo prije rucka...

Njegov lijecnik mu je rijesio posjete patronazne sestre po potrebi (kupanje, mjerenje tlaka, rezanje noktiju na nogama, uzimanje krvi za analize) i taj dio pokriva osiguranje...

Vjerujem da se tako bolje osjeca nego u bilo kakvom luksuznom starackom domu, ali to ukljucuje angazman (ne prevelik i nije nam tesko) cijele obitelji.

I, kosta manje...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom