Pogledaj jedan post
Old 29.09.2006., 12:33   #6
Prvo, hvala studentici, link je vrlo pomagajuć.

Quote:
rosekolis kaže:
Meni su našli cistu na jajniku prije 11 godina (imala sam 17 godina) i bila je u promjeru 8,5 cm. Kasnije se još napuhala, pa onda pukla sama od sebe (bilo je bolno). Nakon toga cista se vraćala još oko pola godine. Ginekologica mi je dala neke tablete koje sam uzimala neko vrijeme (više se ne sjećam jer je bilo davno). Nakon toga ciste se više nisu vraćale. U stvari, dva ginekologa su mi rekla da većina žena ima ciste, samo što to uopće ne znaju. Često nastaju tijekom ciklusa i onda puknu u vrijeme ovulacije. Zovu ih još i 'čokoladne ciste' jer ako puknu, mogu se vidjeti kao tamni iscjedak tijekom ovulacije. Ciste dođu pa odu. Važno je samo ići redovito na kontrole ako je osoba sklona tim izraslinama kako bi se pratio njihov razvoj i to je to.
Što se tiče citata...khm, što znači "bilo je bolno"? U kakvom smislu "bolno"? Bol tipa ubod nožem u trbuh (nije da znam točno i tu bol) ili bol imam grčeve od menge ili kak?

Drugo, sad si me malo zaintrigirala. Naime, krvarila sam ja "čokoladno" deset dana prije nego što sam uspjela doći na pregled. Odnosno, ginićka mi je rekla da pričekam da krvarenje prođe, pa da onda dođem. Ona je to nazvala "ovulacijsko krvarenje". No, cista je u mom slučaju glatkih stijenki i bistre tekućine. Sad mi nije jasno.

Sad ne kužim. Veliš da puknu u vrijeme ovulacije pa ih tada nema, dakle iscure tim krvarenjem.

Nije mi jasno zašto sam krvarila, a cista je tu i to faking velika? Jel iscurila (što znači da je bila veća) ili...ne znam kaj?

Mislim, okej, pitat ću ja ginićku sve te detalje na drugom pregledu, al sam znatiiiižeeeljnaaaa

Fala.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom