Pogledaj jedan post
Old 05.03.2003., 09:57   #5
Gluhaca

Slusajuci starijeg brata kojemu je "pobjeglo" glupa mama, moja kcer je lijepo pocela meni , svako malo, ako joj nesto ne ucinim ili ne dam vikati :"Glupa Mama!" Posto je postalo malo precesto, a bez naznaki da ce ju proci, odlucim joj zaprijetiti, pa sam joj lijepo rekla da cu ako me jos jednom tako nazove isklofati njezinu guzu kao tepih.
Pogledala me zabezeknuto, rekla da nece vise, ali... uslo joj je pod kozu, pa je za par dana opet u bijesu isto rekla.
Ja joj strogo velim , sto smo se dogovorile? Rekla si mi da si glupa, znas da me to smeta, a ona meni iz topa odvrati, uvjerljivim tonom:"Nisi me cula dobro, rekla sam da si gluhaca".
Molim??? Jos nema tri godine, a to mi je servirala prosle godine u sestom mjesecu.
Uvjeravala me da sam ju krivo cula.
Sin se odusevio Harryem. Cesto sam mu pricala sadrzaj knjiga, a pricalo se i o poslu tate i mame.
Djeca uce puno u skoli, zele biti pametni, imati dobru placu, doktor, direktor, sef, oni svi imaju super placu, a radnici rade puno, slusaju sefa, manja prava, manje place - paralela dobro ucis, bolje prodjes u zivotu.
Mali je sve slusao i jednom dok smo opet pricali o Harryu , pita on mene :"Mama, profesor Dambldore je njihov sef, a ostali carobnjaci? Oni su radnici?"

Uvijek se zaklinjem da cu zapisivati bisere, a onda opet zaboravljam, poslije se tesko sjetiti.
ankada is offline  
Odgovori s citatom