Pogledaj jedan post
Old 12.11.2013., 15:28   #29
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Puno toga zavisi o situaciji i o tome s kime si.
Uobičajeno je na žalost u društvu da onaj koji dobije nekakvu moć nad nekime se često automatski postavlja kao seronja koji si puno toga dopušta. Klasični primjer je posao i šefovi i podređeni. Podređeni trpi najgore moguće udarce i uvrede, a mora i dalje biti fin i pristojan sa šefom da ne dobije otkaz. S druge strane imamo tog šefa koji smatra da mu se ništa nemre desiti ako podređenoga vrijeđa, podcjenjuje itd.
Društvo se ne zasniva na kulturnom ponašanju, već na manifestaciji moći nad drugim bićem. Mobbing ili bullying nad nekime i u rukavicama (što je 'kulturno ponašanje') nije ništa manje mobbing i bullying nego da se dereš nekome iznad glave "TI SI KRETENČINA GLUPA".

E sad, jedno je pretjerivati i u afektu nekome izgovarati svakakve uvrede, vrijeđati mu bližu i danju familiju, pretke i unučad, no drugo je donijeti zaključak i nekome jednostavno reći "gledaj, ti si glup i ograničen i mi se nemamo šta dalje raspravljati"... primjerice. Ako ja vjerujem da je netko glup ili kreten, ne znam zašto to ne bih rekao. To je demokratsko pravo na izražavanje mišljenja bez obzira koliko to moje mišljenje bilo glupo ili pogrešno. Ali je moje pravo jednako kako je pravo drugih da lupetaju gluposti pri izražavanju mišljenja.
Pošto je mišljenje kao šupak, te ga svi imamo, onda bi ga bar smjeli izraziti bez nekog straha da će nam neki yong kum sin doć na vrata i odvest nas na strijeljanje zbog istog
.
Mislim da upravo zbog tvog stava i postoje likovi kao što su yong kum sin jer i oni takođe iznose svoje mišljenje ne obazirući se jel valjano ili ne podruge ljude već gledaju samo sebe.

Mišljenje jeste ljudsko pravo i možeš ga kao i prdež uvek izneti kad ti je volja , ali prdež nekome smrdi pa i tebi smrdi ako neko prdne , a da ne govorim o tome da tvoje mišljenje da je neko kreten može izazvati nekog ludaka da izrazi svoje mišljenje tako što će ubiti toga čoveka o kojem ti misliš da je kreten.

Znači mora postojati odrđene odgovornost o izmošenju mišljenja jer i ti očekuješ da neko ima odgovornosti ako daje neko negativno mišljenje o tebi jer svaka izrečena reč može imati POSLEDICE.

MIšljenje i iznošenje istoga se ne artikuliše sa crevima i želudcem već osećajem za odgovornost spram svih ljudi,pravdu i istinu.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom