Pogledaj jedan post
Old 19.05.2015., 16:04   #87
Čitao sam o ovome nekada prije. O to me je pisao Artur C klark misli u svojoj knjigi Kronika čuda.
Evo što ja mislim. Čovjek je biološka mašina. U ljudskom tijelu se svakodnevno odvijaju razni procesi za koje je potreban određeni dio energetskog toka. I sami znamo da tjelo proizvodi elektricitet. Kada skinemo vuneni đemper ponekad sjevnu iskrice. Ili ako trljamo balon od kosu pa ga namagnetišemo.
U slučaju samozapaljenja događa se unutar tijela poremečaj i elektično pražnjenje izazove nazovimo kratak spoj. Slično kao i u mašina koje se nekada pokazu neispravne. A kako do toga dolazi.
Naime tijelo koje nije dovoljno navodnjavano vodom od malena (2 litra dnevno minimum) postaje toliko dehidrirano da suša u tijelu uzrokuje razne defekte, zavisno gdje je suša više oštetila. Čak i čelije tjela pri dovoljnoj navodnjenosti vodom i dovoljnoj količini soli kroz mikro tuševe napajaju vodom i tada su zadovoljne. No ako nije dobra ravnoteža soli i vode u tijelu ili ako je znatan nedostatak navodnjavanja tokom godina tijelo počne gubiti stabilnost u funkcioniranju a čelije se suše, deformiraju. ( To se i novorođenčadi dogodi jer je majka prije i u toku trudnoče odavno bila dehidrirana.) E tu nastaju problemi raznih bolesti ali i poremečaj samozapaljivanja. Sam je Platon rekao da sve bolesti dolaze onda kada tijelo nema potrebne elemente za pravilan proces pa mora samo od sebe uzimati. Jer bez pravilnog navodnjavanja i u samom želudcu nastaje gomilanje kiseline koja može biti dio uzroka samozapaljenja.
Ovo je kompleksno za objasniti ovdje. Ali evo malo pobliže dio toga.
https://bigtimemagazine.files.wordpr...i-za-vodom.pdf
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom