Pogledaj jedan post
Old 18.03.2011., 20:30   #9
@JoZoFX,
ne zlato, nisi u pravu. Ne znam kako je to u EUROPI, ali znam kako je u NAŠOJ pošti.

Preporučena pošiljka je osigurana, a dokaz tomu je tekst koji piše na poleđini potvrde koju dobiješ:

Pošiljatelj ili druga ovlaštena osoba ima pravo na naknadu štete, i to:
(pa idu točke 1-4).
Osim toga, kod primopredaje pošiljke, potreban je potpis.

U slučaju da pošalješ preporučeno, a kupac kaže da paket nije stigao, možeš i od pošte zatražiti potvrdu i tracking papir na kojem se vidi potpis i to je dokaz da je paket uručen (osobno sam imala takav slučaj).

Naravno, da bi se ostvarila mogućnost punog povrata štete ili gubitka, potrebno je naznačiti i vrijednost onoga što se u paketu nalazi, inače se vrijednost odnosi na cijenu poštarine i uvećava se za tri ili 5 puta (ne znam točno).

Ali za PayPal scan potvrde o preporučenoj pošiljci vrijedi.

Tvoje iskustvo je hm, čudno, jer seller je uvijek odgovoran za paket i za njegovo osiguranje. Osim ako PP za Italiju ima neka druga pravila (što me ne bi čudilo).

Osobno sam dizala dispute PPu zbog nekih sellera i redovno dobivala povrat novca u slučaju da nisam dobila paket, a seller nije slao preporučeno. Pa i da je slao preporučeno dobila bih povrat novca, jer je to PP policy, daklem, nije mi jasan tvoj slučaj.
__________________
revolution is my boyfriend
Cit_Shakti is offline  
Odgovori s citatom