Pogledaj jedan post
Old 21.05.2008., 10:32   #54
Ma od tih Diana 35 sam bila cila neprirodna,inače sam mršavica,a dok sam ih pila udebljala sam se sigurno 10-ak kila(ako ne i više),odjednom sam dobila ogromne sisetine,guzica je bila u rangu sa J-Lo,mislim strašno,to više nisam bila ja. Istina,ciklusi su mi bili ka naručeni i ten mi je bio porculanski(inače sam radi PCO imala problema s tenom),ali kao šta sam već rekla,totalno sam se umjetno osjećala(a samim time i nezdravo). Naizmjenice sam uzimala i prekidala Diane 35 dok nisam shvatila da već 2 godine nisam uopće imala svoju menstruaciju,jer kad god bi ja išla prestat s tim tabletama ciklus bi preskočio,ten bi se pogoršao(šta je i normalno),a oni bi me vratili na Diane 35. Međutim,meni to nije riješilo problem - sve je bilo super dok sam ih pila,a kad prestanem katastrofa,nastupio bi takav gubitak kilaže i kao šta sam već rekla ten bi mi postao ajme a menstruacije ni na vidiku. Promijenila sam svih mogućih ginekologa,na kraju sam otišla kod jednog privatnika(šta i nije toliko bitno jer sam i prije njega bila kod privatnika) - tada već mjesec dana nisam uzimala Diane 35 i cijelo moje opće stanje je bilo strašno. Pregledao me na ultrazvuk,na svakom jajniku sam imala grozdove vodenih cista i bio mi je napisao preporuku za laparoskopiju u bolnici. I rekao mi kad sam već prije mjesec dana prestala s tabletama da se sad ne vraćam(jer kad sam se vidila kako izgledam,bila sam u debeloj kušnji da ih ponovo počnem uzimat),jer da je to u mom slučaju kao vrsta ovisnosti - dok ih uzimam sve super,a čim prestanem katastrofa i da trebamo nać način kako da ja profunkcioniram bez njih. A kada mi je ginekologica u bolnici dala prvi put da ih pijem nije imala osnovu za to jer su mi nalazi hormona bili ok a ni na nalazu ultrazvuka nigdje ne piše da sam tada u početku imala PCO,to se tek kasnije razvilo,tako da njemu nije bilo jasno na temelju čega je ona meni uopće dala te tablete,možda kad mi je vidjela ten,ali taj problem je trebalo drugačije riješit. I rekao je da te tablete imaju strašno visoku dozu hormona,da on,da je i mislio dat mi neku terapiju da bi mi dao tablete s minimalnom dozom hormona,da mi ne remeti toliko moju prirodnu ravnotežu hormona. Onda mi je rekao da 3 mjeseca ne uzimam ništa,da pustim malo organizam da izbaci te umjetne hormone iz krvi pa da ćemo vidjet šta će bit,ako ne dobijem stvari da ćemo na drugu terapiju. Nakon mjesec dana sam dobila stvari bez ikakve terapije i te ciste šta su se nakupile svo to vrime su popucale kad sam dobila stvari,pa hvala Bogu nije bilo potrebe ni za laparoskopijom. I rekao mi je da puno žena ima PCO,ali da samo rijetki slučajevi zahtjevaju terapiju,da neke zatrudne bez problema,neke se trebaju više potrudit, a opet nekima treba i pomoć pri začeću,sve ovisi o stanju,ali da nije nemoguće. Ja sam svaki mjesec imala cistu promjera 4-5 cm,nekad možda malo manju,ali bi se stvarale,pa sam opet ostala trudna i rodila bez problema. Dobro nisam baš odmah ostala trudna,ali nisam ni htjela odmah ostat trudna,vjerovatno nisam ni plodne dane pogodila - jer kakvi su mi bili ciklusi,bilo je nemoguće izračunat kada su plodni dani Nakon nekih 8 mj sam ostala trudna. Ali svaki slučaj je zaseban,ja sam bila pošto-poto odlučila više maknut se s tih glupih tableta,pa nek mi ciklusi budu neredoviti i nek se stvaraju ciste,obično puknu kad dobijem stvari(a jednu sam ponosno nosala i čitavu trudnoću )a probleme s tenom sam riješila na drugi način. Kažem ti,najbolje je kad imaš doktora kojem potpuno vjeruješ,mene su izvozali ka budalu s tim tabletama a mogla sam i bez njih. Ne znam kakvo je tvoje stanje,možda baš zahtjeva terapiju s Diane 35,najbolje ti je slušat svog liječnika.

Zadnje uređivanje Nefertiti111 : 21.05.2008. at 12:28.
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom