Pogledaj jedan post
Old 09.12.2011., 14:13   #229
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Da služi i bude ukras.
Jer nema osjećaja.
A tebi tvoj pas nije zapravo ukras? Ti vodiš filozofske razgovore o bitku s njim? Ili barem zajedno komentirate najnoviju sapunicu?
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Glupost. Nagađaš samo kontre radi.
Refleks bi bio pojesti, pa kad god. Ostalo je sve odražavanje afekcije, bilo pozitivne, bilo negativne.
Ne nego ti nagađaš. Navedi mi jedan jedini znanstveni izvor koji je činjenicu da mačka ponekad odbija hranu uzeo kao dokaz da je mačka svijesno biće
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Tko kaže da se tu radi o razumu, on ne odlučuje, on se baca u opasnost. oops, opet nekitamo osjećaji.
Kakve veze ima instinktivno bacanje u opasnost s osjećajima?
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ni kad je riječ o fizički jakoj životinji? Puno jačoj od djeteta, kao kod rottweilera?
Toliko o tvom iskustvu sa životinjama...

Rottweiller je životinja dizajnirana od ljudi na način da u određenim trenucima pokazuje agresivnost jer je primarna zadaća toj pasmini da bude opasan i čuvar. Budući da se radi o nesvjesnom biću koje ne može kontrolirati svoje porive, tada se ponekad dogodi da tu svoju agresivnost ispolji na nekome neplanirano.
Dakle, radi se o anomaliji, a ne o uobičajenom životinjskom ponašanju.
Bernardinac je recimo nekoliko puta fizički jači od rottweillera pa ne napada djecu.
Toliko o tvome razumijevanju životinjskog ponašanja.



Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Super, sto se mene tice, stvar rijesena, nikada nisam tvrdio ista drugo, zato sam i trazio definiciju osjecaja. Ako te jebe sama rijec onda mozemo se sloziti da imaju "zivotinjski analog ljudskih osjecaja" ali u puno manjoj mjeri.
Slažem se. Dobro si to sročio.
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom