Pogledaj jedan post
Old 07.04.2016., 23:26   #19
Napraviti naucna istrazivanja grobnica ne bi bio problem

Quote:
aryna kaže: Pogledaj post

da, evo, meni je gnjusno da baš glasilo kaptola, crkve, kojoj je "svaki život svet", izdaje takve knjige gdje se barata s brojem ubijene djece (što me moram priznati osobito smeta) i pokušava pokazati što? - ne prvenstveno povijesnu istinu, nego prvenstveno umanjiti odgovornost.

reci mi, molim te, je li 300.000 pobijenih manji zločin od 700.000... je li to velika utjeha? koliko je previše, koliko je dovoljno? i gdje je limit za mirnu savjest, pranje savjesti i skdanje odgovornosti? može li mi možda crkva odgovoriti gdje je taj limit? koliko je ubijene djece 'dovoljno malo'?
eto, to je meni gnjusno i neukusno.
Sa danasnjim visokim nivoom forenzike i modernom tehnikom, ne bi bio problem otvoriti 20, 50 ili ne znam koliko grobnica na podrucju Jasenovca ima i vrlo precizno utvrditi broj i tko je u tim grobnicama, kako su te osobe stradale i sl. Iz tih podataka bi se mogli donijeti i kvalitetni zakljuci, a ne da se ovako, nevine zrtve koriste za politicka prepucavanja i reviziju povijesti. Siguran sam da bi se lako nasle vlade stranih zemalja koje bi financijski pomogle takva istrazivanja. Ni Tito nije dopustio takva istrazivanja. Od 1990 otvorene su samo grobnice gdje su ubijani suradnici okupatora od strane partizana.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom