Pogledaj jedan post
Old 12.07.2016., 19:13   #67
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Od 7 milijardi (možda sada i više) ljudi na svijetu, sestra baš mora biti sa bivšim zaručnikom svoje sestre i to je Alexi normalno?
Zanimljivo je pretpostavka da nečija intimna, ljubavna prošlost, nakon stanovitog vremena ostaje onako- kao rukom izbrisana.

Čista robotika, osoba je samo broj koja više nema niti lice niti identitet.
Ja imam pravo, to je tako po zakonu, ništa mi nitko ne može i zato sam automatski super osoba i prema najbliskijoj osobi- sestri.
Nema tu mjesta propitivanju eventualne povrede rođenoj sestri, poštovanja...jer tko to šišta, isto je iracionalno i koga onda briga. Uvijek te je briga ako ti je stalo do neke osobe.

Ljudi koji su uistinu nekad i voljeli, svjesniji su što to iskustvo nosi- koliki pregršt emocija, potvrđivanja, budućih strahova...you name it.
To su stvari koje u određenim životnim trenucima pobuđuju osjetljivost.
Osjetljivost je iracionalna, da. I odnosi temeljeni na emocijama razne prirode su iracionalni.

Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Zašto?

Pitam, zanima me. Meni jednaki značaj ima roditeljska ljubav i ljubav prema partneru. Različiti outlet, ali ista ljubav. Zanima me zašto po tebi ljubav prema bivšem partneru, koja više ne postoji, ima toliki ogroman značaj?
Zato jer smatram da je za jednu odraslu ženu i njen odrasli život, kudikamo intenzivniji i fatalniji odnos-ljubav koju je razvijala sa jednom, njoj posebnom, odabranom osobom, nego sa roditeljima- koji će logički i po defaultu dijeliti svoju ljubav djeci.
Emocije su također drukčijeg "osjeta".
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom