Pogledaj jedan post
Old 18.06.2017., 22:53   #57
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ja ne znam samo odakle je ispalo da ako čovjek potroši nešto od svoje ocito male plaće na cigare i pivu ispade odma ovisnik i da sve troši na poroke.
Ovaj, jesu alkohol i cigarete skuplji u zemljama zapadne EU nego u Hrvatskoj, ali svejedno treba podosta toga konzumirat pa da se potroši zapadnoeuropska plaća, čak i mala.


ZgSashe, zamisli da moj imaginarni muž i ja odselimo u Klagenfurt i ja se zaposlim kao tzv. live out au pair kod nekih naših, za 5 eura po satu. Sve na crnjaka, naravno. (Primjer je izmišljen, nemam pojma koliko ljudi plaćaju dadilje u Klagenfurtu.) Minimalna plaća je skoro 9 eura po satu.

Marljiva sam i vrijedno radim, 40-45 sati tjedno. Većinu plaće ostavljam na koktelčiće haljinice cipelice parfemčiće krpice kavice. Tu i tamo platim namirnice u dućanu, ukupno dvjesto eura mjesečno. Dobra sam, tu i tamo mužu kupim neku fora majicu ili čarape na batmana.

Imaginarni muž mi kaže "kuki, volim ja tebe i sve, al jebemu mater, ja nam plaćam stanarinu, plaćam režije, plaćam hranu, plaćam karte za Hrvatsku, plaćam sve, ništa nam ne ostaje, daj nađi normalan posao". Ja kažem "neću". Netko mi ponudi posao dadilje, prijava, minimalna plaća, parsto eura mjesečno više. Ja neću jer sam lojalna svom exyu poslodavcu u strašnom tuđem svijetu.

Pet godina kasnije moj siroti muž ipak ima deset tisuća eura ušteđevine. Odlučim se rastat od njega jer je škrta pizdurina koja mi spočitava što ne pridonosim kućnom budžetu, a ja vrijedno i marljivo radim! Je li samo novac bitan?! Đubre materijalističko.

Tražim pola od tih deset tisuća jer smo to ZAJEDNO uštedjeli. Naričem po forumu jer je zgranut što mi tako nešto uopće pada na pamet.

Ti mi kažeš da sam odurna pizdurina, ili popljuješ njega jer ne uviđa da sam ja doprinosila koliko i on?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom