Pogledaj jedan post
Old 26.10.2017., 18:37   #89
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Takav tekst sam čitao jutros u jednoj dnevnoj tiskovini, bilo je već i na forumu tema o tome. Sve u svemu, neki bivši branitelji su razočani stanjem kakvo je sada u RH, i pišu/govore da se oni nisu borili za ovakvu Hrvatsku u kojoj se kopa po kontenjerima, masovno odlazi,Horvantičić skandalozno oslobađa i sl.

Prvo da odma razjasnim da ja nisam sudjelova u ratu, ali nije mi jasna ta neka romantičarska predožba rata nakon kojeg će doći nekakvo idealno društvo. Moja predožba rata nije romantičarska, rat vidim kao strahotu, poratno društvo vidim kao visoko istraumatizirano iz čega se povlači niz negativnosti, barem ja tako to vidim

Sad malkice povijesti, Hrvatska se 1991-e odlučila za nezavisnost, neki krugovi u bivšoj državi su smatrali da Hrvatska nema pravo na neovisnost ili a ima pravo na neovisnost ali ne po avnojskim granicama jer su smatrali da Srbi unutar RH imaju pravo odlučiti o svojoj sudbini. Toliko neslaganje u stavovima je logično dovelo do oružanog sukoba.

Oružani sukob se može podijeliti na dva dijela, jedan dio na početku kad se Hrvatskoj htjela uskratiti uopće i neovisnost i drugi dio kad je bila u pitanju borba za puni teritorij po avnojevskim i međunarodno priznatim granicama. Hrvatske snage su očigledno pobijedile, Hrvatska je neovisna i to po granicama koje je imala unutar SFRJ, znači potpuni hrvatski uspjeh, pa odakle onda stalne tvrdnje bivših pripadnika HV-a iz naslova
Znači ti misliš da izumimo vremenski stroj i kažemo onima u Vukovaru naprimjer, Hrvatska nije ispala onakva za kakvu se mislite boriti, da bi oni rekli, a jebiga onda se ne vrijedi boriti neka četnici na tenkovima JNA popiju kavu, umarširaju u grad i pobiju sve, pa se lagano prošetaju do Zagreba isto tako malo popale, poruše i napune par stotina grobnica?
PCN is offline  
Odgovori s citatom