Pogledaj jedan post
Old 26.10.2017., 19:08   #91
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Meni je ovo suština svega. Ono što je najodvratnije u današnjoj Hrvatskoj je da je birokracija jednako nemoguća kao u SFRJ, a uhljebljivanje, koliko god su tada svi mislili da je to nemoguće, još gore, bezočnije i bijednije nego u Jugoslaviji. Tad nisi mogao bit direktor ili neka veća faca u firmi ako nisi u Partiji, ali danas ne možeš bit skoro ni čistačica ako nisi u stranci. Moj stari nikad nije bio u partiji pa je uredno radio na vrlo respektabilnom mjestu u firmi koja je bila "ponos partije" (Jugoturbina) - jesu ga kasnije i jebali i napredovali su partijci, ali i on je imao ok mjesto i dobru plaću. Ja u svom gradu ne mogu dobit posao u gradskoj firmi ni da se postavim na trepavice. Jer nemam plavu iskaznicu.

I imamo nekoliko "partija" koje uhljebljuju, samo ovisi gdje je tko na vlasti.
Da.Majke mi,susjed se učlanio u hdz da bi radio u komunalnom.Žena i ja smo se dogovorili da će mo izvlačiti žigicu tko će kod Pupovca,kad mala završi književnost,a bude natječaj u Vu-srijemskoj.Sada je 4. god.Bi(ako bude kraća).Sudionik sam DR.Ako Culeju padne na namazano,meni ovo još manji problem.Dobro,lega mi je vjećnik,možda će ipak biti hdz,ako bude natječaj u slav bar.Nije ni šala ,nije ni nastranu.Eto,za mene je veliki poraz da mi je svejedno.A svejedno je jako veliki problem,psihički.Igraju Ukrajina i Hrvatska,meni svejedno.

Zadnje uređivanje polki : 26.10.2017. at 19:53.
polki is offline  
Odgovori s citatom