Pogledaj jedan post
Old 23.05.2009., 21:16   #15
Ponedjeljak 28.01.2008

Kako mi se teško ustat u to gluho doba dana.....ali moram, na rasporedu stojim za 5h pokret..standardna procedura ......Firma, ključ, - kamion -tank karta ..rampa....prebacuj......tražim šlepu po dvorištu .....e tu je ...ne trebam ni gledat u papire kaj ima ....čim je odredište Lehrte kraj Hannovera znam da je na njoj 23-25 tona laminata i parketa.....to ide iz Salzburga od firme Kaindl za Hornbach Baumarkt centralno skladište...svaki dan jedan...isto kao što ide od Miele svaki dan bar jedan za Salzburg.

Palim ovog olinjalog MP1.......dobro poznato režanje starog Actrosa....prva kontrola...vjetrobran je puknut ..ide crta od GoBox pa prema desnoj strani.....to znam da je staro i da znaju za to jer je Christian vozio prošli tjedan taj auto ( onaj s kojim sam 2 tjedna skupa vozio) ....pas mater .....tražim ručnu naravno tamo gdje je kod MP2....

Što je moć navike aaaa?
Moram se opet priviknut na drugačiju unutrašnjost.....tek sad vidim koliko je velika razlika između MP1 i MP2.....ali i u motoru je razlika.....ovaj je prešao nešto preko 700 tkm....ono što me najviše smeta jeste što nema dovoljno pretinaca za smjestit sve moje điđuve .....nema ih tako reč uopće....
Ali neće dugo to......ne vratim li se uskoro nazad u svoju Meri....odoh ja do papa Franca u firmu ....

Glavni Buzdovan je već sa 31.12.07 otišao iz Firme .....jučer navečer nazvao me jedan kolega kojeg su malo izjxxxxx kao dali otkaz pa onda sad mu nude daljnje 2 godine ali u ispostavi Freudenberg.....što njemu ne odgovara jer mu je dalje od doma....a i tamo je Schmitti ....disponent kojem sam složio opomenu prije nešto više od godine dana. Uglavnom Horst veli da je i šef diponent Treml ....već 6 tjedana na bolovanju ..( to paše nekako poslije onog MOG razgovora sa upravom....kad su provjerili moje navode...pa onda spikali s njime) ....i da ide jednu špediciju u UNNA kod Dortmunda...navodno i mali potrčko njegov Michael G. DUG IM PUT.....!

Ok ....izlazim van na cestu .....standard do semafora ...lijevo .....300m desno .......penji se gore pa odmah van autocestu A2 prema Bielefeldu.....
na autocesti je već ludnica ...neznaš ko koga stiže i prestiže....rano dajem žmigavac .....i vidim kolege vuku odmah lijevo da me puste da se uključim....hvala koleg, u vas se čovjek skoro uvike može pouzdat.

Koja milina u odnosu na AXORA, MP1 ne čuješ skoro .....neravnine ni ne osjetiš........Axor bi me već bacao do stropa.....tih i prede....ajmo gas ....Gutersloh...........raskrsnica s A 33.......poslije nje ide Bielefeldski uspon....oko 1,5 km 5% gore .......3 trake .......Actros ne da drži već letiiiiiiiiiiiiii....
Ovo kaj ovaj stari MP1 izvodi je bila u stanju samo moja Meri od MP2 izvest....85km/h....pola brzine dolje....pred usponom....gas ...počinje prvih 100 metara uspona .......još pola dolje.....vrti na 1700 i penje ko koza na prijevoj....sa dobrih 23 tone ......jako polako padam sa 85 do 72km/h do vrha...vrlo dobar rezultat za to brdo i 410 konjića!!!!!

drugi test ide tek na usponu kod odmorišta Herford.......tam skoro ista slika.....jedino je pal do 67 km/h jer je uspon strmiji ......ostalo do Hannovera je za ovog MP1 xxxxxxx dim!!!!!!

Uglavnom došao do Lehrte, prijavio se i sad buljim u onu tablu na kojoj se pojavlju brojevi kamiona i rampa na koju moram ....nema zvučnog signala kad se se nešto promjeni pa nemreš ni oka sklopiti ..........a baš neka kriza ruknula .........spi mi se ............

Konačno dođe i moj broj.........idem na rampu .....i čekam.............čekam..........čekam...........č učim , čamim čekajuč.........2 sata .........na rampi...
dolazi neki slovak pored mene ...sve se kužimo ............kad ono spika i desno pored mene Bosanac.....dolazi i spika s nama .......konačno počeo istovar ....zove nešto ovaj iz magazina ( vozači nesmiju u magazin.....samo papire na tovarni prostor ....ostalo oni rade ) ........idem na rampu ...odmah mi je jasno ........ovaj je "BAKLJAVA"............mir dita , šok............tu šiptare ........pita ovaj ...ma jok , vidim odmah da si "bakljava" pa rekoh ajde mogu i ja pozdravit na albanski........smije se .....zato su dali gas .......bosanac se odmah isto utrpava.....veli zemo......daj i mene što prije ......dogovrili se oni ....zovem Houston.........ajd na plac ........uzmi drugu šlepu i za ASSE--( Mollem...kod Brussela) Miele .........standard ....imam još cajta da ako ne bude preveć gužve dođem do tam ...........ali jok .....kod Venlo moram na leđnu peraju.....izašla šihta!!!!!

Trebao sam spavat, ali moš me.....xxxxxx.......moram dalje vozit u 18Wos!!!!!!!!!!!!!!! zakardašio sam , predugo igrao pa kasnije malo manje spavao!

Utorak 29.01.2008.

Pičim preko Eindhovena na Brussel..........imam termin u 8h , ali pol ure sim tam ne znači nikaj....ionako proje 9 nebuju niš delali....
Začudo ....Antwerpen ring je pun ali i brz što je explozivna kombinacija....u tom krkljancu jedan "bodycheck" i sve stojiiiiiiiiiiiiiiii....jurimo u 4 trake 8 banki kroz Kennedy tunel............autocesta za Brussel........i pred Brusselom ..........tu je kreni stani........ajde konačno desno kuda ja moram je prazno ..........ajmo preko onog visokog mosta preko kanala Shelde-Brussel..........i dolje ..........kad ono krkljanac........ovo bu me koštalo vremena.......vidim ide šlep služba.........dok nisam shvatio da mogu preko odvojka za skretanje zaobići nezgodu i opet na istoj cesti ostat.........paliiiiiiii žmigavac Ruda i periiiiiiiiii desnoooooooo....izlaz Asse........oprez .......ide desno dolje ali je nagnut kolnik na lijevu stranu .........gas ....semafor nakon 1,5km .......i omdah iza toga onaj moj mostić.......kaj je bio prije znak 3,9m ............bez problema sad sa 7 banki ispod tutnjim............dalje ništa spektakularno ....istovar .......i na utovar .....za Geelen......opet preko Antwerpena........ali prema doma....naravno da ime frme nema veze sa stvarnim imenom....

Špediter je Katoen Natie na terenu od rafinerije AMOCO ( ameri) ........ajmo se prijavit.........rade 2 cure na šalteru jedna od kojih 45 godina, ali izgeda ko da je došla iz Bijafre........kost i koža.......mene dopala druga ...mlada kojih 26-27 godina, pupak joj se vidi ......guza ko 2 plivadona.....

nekaj spika na flamanskom s nekom Belgijancem vozačem, onda ja na redu .......ode ovaj van....ja joj dam broj svog naloga.....veli pa taj isti ima ovaj kaj je sad otišel...........gleda........i odjednom ko tigrica juri do prozora .......otvara i viče za njim .......ovaj gluh ko top.........kad je skočila preko radijatora kroz prozor van na parking i trči za njim ( kad bi bar za menom takve cure trčale ).....
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom