Pogledaj jedan post
Old 27.10.2007., 21:06   #1
Prehlada i suha koža- postoji li povezanost?

Drage mame! Čitam vaše savjete redovito, ali dosad nisam aktivno sudjelovao u raspravama (moja žena je).
Dakle, curica ima 10 mjeseci i dobro napreduje, vesela je i puna energije. Do prije mjesec dana nikad se nije ni razbolila. Ali, sad je već puna 4 tjedna prehlađena. Dan-dva ima laganu fibru, pa fibra nestane, pa onda za 5-6 dana počne hrapavo disanje i kašalj dan-dva, i tako u krug. A cilo vrime više ili manje šmrca. Najprije smo to pripisali samo zubićima (stvarno je jedan, prvi, i izbio prije 2 tjedna), ali sad se to već previše odužilo. Doktorica nam je prije 15ak dana dala samo kapi za nos (koje nismo ni probali ukapati), a sami smo kupili biljni sirup protiv kašlja. Uglavnom joj dajemo samo malo Pliceta. Prehlade se nismo riješili. Ali, vjerujem da nije ništa ozbiljno, i da će uskoro nestati.
Uglavnom, radi prehlade se ne bih ni ja zabrinuo, nego želim provjeriti nešto drugo. Paralelno s ovom prehladom prisutan je i nekakav osip tj. lagano nepravilno crvenilo i suha koža koja se ljušti, i to samo po prsima i leđima. Je li to nekom od vas poznato? Je li to normalna popratna pojava ili bi i oko toga trebali priupitati doktoricu? Zar stvarno zubići mogu tako dugotrajno poremetiti zdravlje? Da li je netko od vas možda doživio osip kao reakciju na Plicet?
Znam da nije neki ekstra zanimljiv problem, al ipak se nadam ponekom savjetu.
marginalac is offline  
Odgovori s citatom