Pogledaj jedan post
Old 07.07.2009., 13:02   #99
Ja sam se ukljucila na Livemochu ali joj se nisam stigla jos posvetiti.
Takodjer sam naisla i na web stranicu koja se zove "How to learn any language" koju je osnovao tip koji prica brdo jezika i nauci svaki u pravilu za 6 mjeseci do 2 godine (6 mjeseci laksi jezik, dvije godine japanski i sl.).

Opisao je svoj tijek ucenja i rekao kako je naucio engleski za 6 mjeseci (inace je Francuz) i to slusajuci audio tecaj Dr. Pimsleur.
Isla sam malo istrazivati i stvarno vele su ti audio tecajevi jedni od najboljih na svijetu i da za 6 mjeseci ako svaki dan poslusas i izgovaras jednu lekciju (tako je baziran tecaj, na svakodnevnom polusatnom aktivnom ucenju) da za pol godine normalno pricas jezik.

Ja sam si skinula spanjolski (premda ga ucim vec godinu i pol). Lekcije su poprilicno "ponavljacke" - znaju ti reci da ponovis neku rijec tokom slusanja i 10tak puta i uvijek se u pravilu vracaju na rijeci koje su spominjane prije kako ih ne bi zaboravili.
Ima tecajeva za brdo jezika, a cak sam nasla i torrent od 30tak GB sa svim Dr. Pimsleur tecajevima tj. svim jezicima koje nude

Drugi tecaj koji spominju na njihovom forumu kao odlican je FSI, ali o njemu ne znam puno, osimo sto sam 99% sigurna da je besplatan.
__________________
Ptičica! :)

Zadnje uređivanje Ipanema : 07.07.2009. at 13:08.
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom